Saksonia na Weekend: Jarmarki świąteczne
w Saksonii

1/10

Świąteczne jarmarki wczoraj, dziś i w najbliższym czasie - edycja 2019

Wiele bożonarodzeniowych tradycji pochodzi z Niemiec. Jarmark bożonarodzeniowy w Dreźnie jest największym i najstarszym jarmarkiem w Europie (po raz pierwszy odbył się w 1434 r.), a może i na świecie. Dziś można znaleźć na nim kilka karuzel, olbrzymią szopkę, świąteczną piramidę a także kilkaset świątecznych stoisk oferujących lokalne specjały i tradycyjne wyroby.
Aktualna mapa saksońskich jarmarków dostępna jest na stronie www oraz w aplikacji Christmas Wonderland Saxony.

2/10

Jarmark adwentowy Striezelmarkt w Dreźnie

Najstarszy (odbędzie się już po raz 584!) i najsłynniejszy. Niezwykła atmosfera, radosny gwar i kolorowe budki, piękne świąteczne rękodzieło oraz regionalne bożonarodzeniowe specjały, na czele z pyszną drezdeńską struclą Dresdner Christstollen, której święto na jarmarku Striezelmarkt hucznie obchodzone będzie w dniu 8.12.

Dowiedz się więcej >

3/10

Zaplanuj grudzień z aplikacją Christmas Wonderland Saxony

Dla wielu ludzi Święta Bożego Narodzenia to szczególny czas w roku – sprzyjający kontemplacji, odrobinę tajemniczy, wypełniony kuszącymi zapachami i atmosferą uniesienia. Wydarzenia takie jak wspólne śpiewanie kolęd w kościołach i na ulicach, parady górnicze, bożonarodzeniowe jarmarki to niektóre z wydarzeń towarzyszących Świętom w Saksonii. Dzięki bezpłatnej, anglojęzycznej aplikacji Christmas Wonderland Saxony (dostępnej na Android oraz iOS) uda się skorzystać z interesujących Państwa grudniowych atrakcji!

4/10

Jarmark świąteczny – wiele inspiracji w jednym miejscu

Jeśli istnieje bożonarodzeniowa kraina cudów, to jest nią właśnie Saksonia z niezwykłą atmosferą, jaką przybiera na cały grudzień. Lubimy przygotowania do Świąt i zakupy – szczególnie podarunkowe – ale co właściwie można kupić na Jarmarkach Bożonarodzeniowych i w jakich cenach?
Rzetelni informatorzy mówią o przystępnych cenach i bogactwie wyboru – na jarmarku możemy bowiem kupić nie tylko tradycyjne strucle czy wino, lecz również przeróżne ozdoby świąteczne, rękodzieło i tysiąc pomysłów na prezent!

Dowiedz się więcej >

5/10

Boże Narodzenie w Saksonii - największe wydarzenia podczas adwentu

Imprezy takie jak śpiewanie kolęd w kościołach i na placach, pasterki, parady, pieczenie ciasteczek czy występy chórów wszelkiego typu łączą się ze sobą w ramach "Saksońskiego kalendarza adwentowego" niczym łańcuch na choinkę.

Zobacz kalendarz wydarzeń >

6/10

Sportowe wydarzenie zimy w Dreźnie!

W dniach 12.-13.01.2019 odbędą się w Dreźnie zawody Pucharu Świata w sprincie narciarstwa biegowego. Zmagania biegaczy obserwować będzie można na tle przepięknej sylwetki drezdeńskiej starówki. To doskonała okazja do połączenia zwiedzania atrakcji miasta z przeżyciem gorących sportowych emocji!

Dowiedz się więcej >

7/9

Drezdeński park Pillnitz w świątecznym blasku!

Jeden z najpiękniejszych barokowych zespołów pałacowo-parkowych Drezna Pillnitz w tym roku również przystroi się w świąteczną szatę! Cały park przyozdobiony zostanie świetlnymi kompozycjami i iluminacjami, stwarzającymi niesamowity adwentowy nastrój. Nie zabraknie tam też bożonarodzeniowych specjałów kulinarnych.

Dowiedz się więcej >

8/10

Jarmark adwentowy w Miśni

Na starówce tego jednego z najpiękniejszych miast Krainy Łaby jak co roku znów zagości jarmark bożonarodzeniowy. Przepięknie oświetlony, przytulnie otoczony urokliwymi kamieniczkami, pełen radosnego nastroju i adwentowych przysmaków dostarczy jak zawsze wielu niezapomnianych wrażeń!

Dowiedz się więcej >

9/10

Odwiedź jarmark bożonarodzeniowy w Miśni.
Data: 8-9 grudnia 2019 roku

Słynna fabryka porcelany w Miśni będzie główną atrakcją jarmarku Bożonarodzeniowego w Miśni drugi weekend grudnia. Wystawy najpiękniejszych wzorów manufaktury, porady artystów, tradycyjne rękodzieło, inspiracje dekoracyjne na święta oraz degustacje lokalnych win - wszystko to na jarmarku - warto nas odwiedzić!


Dowiedz się więcej >
10/10

ODKRYJ BAJECZNĄ KRAINĘ TUŻ ZA GRANICĄ Z POLSKĄ!

Zaledwie 2h i 40 min. jazdy samochodem z Wrocławia leży stolica jednego z najpiękniejszych europejskich regionów turystycznych. Możesz też skorzystać z połączenia lotniczego z Berlinem i do Saksonii dostać się pociągiem. Saksonia oferuje wszystko, co potrzebne do spędzenia niezapomnianego urlopu czy wypadu weekendowego. W bogatej ofercie atrakcji znajdują się nie tylko zapierające dech w piersiach krajobrazy, lecz również cuda architektury, arcydzieła ze świata sztuki oraz kulinaria.

Warto wiedzieć

POZNAJ SAKSONIĘ

Region warto zwiedzać o dowolnej porze roku, gdyż poza jarmarkami bożonarodzeniowymi, Saksonia zapewnia bogaty wybór atrakcji do zwiedzania, kulinariów, niezapomnianych widoków i wydarzeń kulturalnych. Saksonię wybierają zarówno pary, rodziny z dziećmi, jak i większe grupy zwiedzających. By dowiedzieć się więcej, zapraszamy do odwiedzania naszych oraz zaprzyjaźnionych serwisów:

Sprawdź aplikacjęktóra pomoże Ci podczas zimowego pobytu w saksonii

MARKETS

Dzięki Christmas Wonderland Saxony będą Państwo na bieżąco z opisami wydarzeń okołoświątecznych i w wygodny sposób zdecydują, w których chcą wziąć udział.

DATES

Daty, godziny otwarcia i pora szczególnych wydarzeń – wszystko w jednym miejscu – wygodne do przeglądania i planowania.

PLACES

Więcej informacji o konkretnych miejscach, w których odbywają się określone wydarzenia pod hasłem jarmarków i eventów bożonarodzeniowych.

phone
  • app_slide
  • app_slide
  • app_slide
  • app_slide
  • app_slide
  • app_slide
  • app_slide
  • app_slide
  • app_slide
  • app_slide
FAVOURITES

Zapamiętaj ulubione preferencje tak, by grudniowy pobyt w Saksonii pozostał pełną atrakcji przyjemnością na miarę zainteresowań

ROUTE

Wiemy już gdzie, wiemy kiedy, aplikacja Christmas Wonderland Saxony podpowie nam również jak w najwygodniejszy sposób dostać się tam, gdzie chcemy.

APLIKACJA DOSTĘPNA NA ANDROID I iOS
lub

Poszukaj noclegu

Rodzina

Tanio i przytulnie

Komfortowe pokoje przewidziane na rodzinę z dziećmi lub grupę przyjaciół. Dla amatorów zwiedzania w wersji budżetowej.


Sprawdź ofertę

Pełen luksus

Ekskluzywne apartamenty i luksusowe pokoje z bogatym wyposażeniem dla wielbicieli wyższego standardu. Zakwaterowanie dla dwóch i więcej osób.

Sprawdź ofertę

Singiel/Para

Tanio i przytulnie

Przytulne bazy wypadowe w podróży dla jednej osoby lub pary. Podstawowe wyposażenie i usługi oraz łatwy dojazd do wybranych atrakcji miasta.

Sprawdź ofertę

Pełen luksus

Wysoki standard zakwaterowania idealnego na niezapomniany weekend lub dłuższy pobyt dla 1-2 osób. Dodatkowe wygody wzbogacą wrażenia z wyjazdu.

Sprawdź ofertę