Witryna "Saksonianaweekend.pl" używa cookies. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane przez serwer www i przechowywane przez oprogramowanie komputera przeglądarki. Kiedy przeglądarka ponownie połączy się ze stroną, witryna rozpoznaje rodzaj urządzenia, z którego łączy się użytkownik. Parametry pozwalają na odczytanie informacji w nich zawartych jedynie serwerowi, który je utworzył. Cookies ułatwiają więc korzystanie z wcześniej odwiedzonych witryn. Czytaj więcej

Rodzinne wakacje Rodzinne wakacje Rodzinne wakacje Rodzinne wakacje Rodzinne wakacje Rodzinne wakacje Rodzinne wakacje
1/22

Odkryj bajeczną krainę tuż za granicą z Polską!

Zaledwie 2h i 40 min. jazdy samochodem z Wrocławia leży stolica jednego z najpiękniejszych europejskich regionów turystycznych. Saksonia oferuje wszystko, co potrzebne do spędzenia niezapomnianego urlopu czy wypadu weekendowego. W bogatej ofercie atrakcji znajdują się nie tylko zapierające dech w piersiach krajobrazy, lecz również cuda architektury, arcydzieła ze świata sztuki oraz kulinaria. Wspomnienia z Saksonii na długo zostają w pamięci.

2/22

Zapraszamy na beztroskie, rodzinne wakacje do Saksonii

Podczas urlopu rodziny z dziećmi chcą się nie tylko zrelaksować i wypocząć, ale również przeżyć coś ciekawego. Natura, woda, góry... tak! Piękne ścieżki rowerowe i parki rozrywki też by się przydały, prawda? Jeśli w tej chwili cała rodzina ma uśmiech na twarzy, to już wiadomo gdzie jechać: Saksonia!

© Thomas Schlorke

Poznaj szczegóły miejsca »

3/22

DREZNO – W SAM RAZ NA RODZINNY WEEKEND!

Piękna starówka, a w niej przygoda z historią w Zamku Rezydencyjnym, park Großer Garten z kolejką Parkeisenbahn, zoo, nowoczesna Szklana Manufaktura Volkswagena, multimedialna wystawa Festung Xperience, park rozrywki Oskarshausen, podwieszane kolejki Schwebebahn, liczne kawiarnie z łakociami – w Dreźnie żadna rodzina się nie nudzi!

© Sebastian Weingart (DML-0)

Poznaj szczegóły miejsca »

4/22

PODDREZDEŃSKA KRAINA ŁABY – PAŁACE, PRZYRODA, CIUCHCIE, MNÓSTWO ZABAWY

Okolice Drezna oferują również mnóstwo atrakcji dla rodzin: choćby w Moritzburgu przepiękny pałac, który można zwiedzać z tabletem Histopad z polską wersją językową, otoczony pięknymi lasami, wśród których czekają Pałacyk Bażanci Fasanenschlößchen, zoo Wildgehege czy park linowy. Do Moritzburga polecamy przejażdżkę z Radebeul zabytkową kolejką wąskotorową Lößnitzgrundbahn. Wspaniała zabawa, poznawanie historii oraz wypoczynek na łonie przyrody!

© Sebastian Weingart (DML-0)

Poznaj szczegóły miejsca »

5/22

Miśnia - miejsce pełne atrakcji

Miśnia słynie z najstarszej w Europie manufaktury porcelany. Charakterystyczne dla miśnieńskiej ceramiki są filigranowe figury i “Serwis Łabędzi”. To miejsce to również nie lada gratka dla turystów, którzy mogą na własne oczy zobaczyć, jak maluje się tę sławną na cały świat porcelanę. W Miśni czeka na nich znacznie więcej atrakcji, jak czasowe wystawy czy wakacyjne wydarzenia, dzięki którym mogą oni doświadczyć tego miejsca wszystkimi zmysłami.

© MEISSEN

Poznaj szczegóły miejsca »

6/22

Kulisy tworzenia miśnieńskiej porcelany

W manufakturze porcelany w Miśni możesz wziąć udział w warsztatach pokazowych z malowania miśnieńskiej porcelany. To tu będziesz świadkiem prawdziwego rzemiosła, poczujesz miłość jej twórców do detali i poznasz główne etapy pracy nad tą niepowtarzalną ceramiką.

© MEISSEN

Poznaj szczegóły miejsca »

7/22

MUZEUM HIGIENY W DREŹNIE – CZY WSZYSTKO WIEMY O CZŁOWIEKU?

To niezwykłe muzeum dla małych i dużych odkrywców poświęcone jest człowiekowi i wszelkim aspektom jego życia. Zarówno wystawa stała („Abenteuer Mensch” - Przygoda z Człowiekiem) jak i regularne wystawy czasowe zajmują się pytaniami, które zadaje sobie każdy z nas: jak „działa” ludzki organizm czy też jak będzie wyglądać życie człowieka w przyszłości? Wystawę stałą można zwiedzać z polskojęzycznym audioprzewodnikiem (apka).

© DHMD Oliver Killig

Poznaj szczegóły miejsca »

8/22

Café Miśnia

Café Miśnia z pewnością pobudzi Twoje kubki smakowe. Serwowane tu desery uwodzą zarówno swoim smakiem, jak i pięknym wyglądem. A wszystko w oprawie miśnieńskiej porcelany. To również idealne miejsce dla koneserów win.

© MEISSEN

Poznaj szczegóły miejsca »

9/22

MUZEUM KAROLA MAYA W RADEBEUL – PRZYGODA Z WINNETOU I OLD SHATTERHANDEM

Rodzinna wyprawa w świat historii i kultury rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej. Muzeum z wieloma atrakcjami powstało w domu, w którym niegdyś mieszkał i tworzył Karol May, autor niezwykle popularnych powieści o tzw. Dzikim Zachodzie, które na całym świecie ukazały się w ok. 200 mln egzemplarzy oraz przetłumaczono na ok. 50 języków. Podczas zwiedzania muzeum korzystać można z polskojęzycznego audioprzewodnika.

© Karl-May-Museum Radebeul

Poznaj szczegóły miejsca »

10/22

Lipskie zoo - Lipsk dla miłośników zwierząt

Odwiedzając Lipsk nie można pominąć tutejszego ZOO. W samym centrum miasta przeniesiesz się do świata tropików, w którym żyją bardzo rzadkie gatunki zwierząt. Zoo jest podzielone na sześć fascynujących krain. To olbrzymi teren z dużymi wybiegami dla zwierząt i mnóstwem atrakcji.

Ogród zoologiczny w Lipsku uchodzi za najlepszy tego typu obiekt w Niemczech.

© Philipp Kirschner

Poznaj szczegóły miejsca »

11/22

Park dinozaurów - ponad 200 okazów!

W Parku w Budziszynie można zobaczyć ponad 200 modeli dinozaurów, płazów i gadów naturalnej wielkości, które żyły w erze paleozolicznej. Ale to miejsce to również wiele innych atrakcji dla rodzin, takich jak ścianki wspinaczkowe, czy dżungle lian. To największy tego typu park w Niemczech.

© Saurierpark

Poznaj szczegóły miejsca »

12/22

WYCIECZKI ROWEROWE W LIPSKU I OKOLICACH

Kilometry idyllicznych ścieżek rowerowych prowadzą przez malowniczy krajobraz z zabytkowymi miastami i spokojnymi wioskami otoczonymi lasami, jeziorami i łąkami. Dzięki bardzo dobrze rozwiniętej sieci ścieżek rowerowych możesz odkrywać Lipsk i region w najlepszy możliwy sposób: na rowerze!

© Szymon Nitka

Poznaj szczegóły miejsca »

Zobacz film

13/22

Twierdza Königstein

Twierdza Königstein to perła architektury militrnej. Położona jest w krainie Gór Połabskich zwanej Szwajcarią Saksońską. Ten imponujący zespół budowli, liczący ponad 750 lat łączy w sobie kilka stylów architektonicznych: późny gotyk, renesans oraz barokowy. Od 1588 twierdza pełniła także rolę więzienia. Za panowania króla Augusta II Mocnego w twierdzy byli więzieni m.in. Wolf Dietrich von Beichlingen, synowie Jana Sobieskiego, Jakub i Konstanty oraz kanclerz Jan Stanisław Jabłonowski.

© Festung Königstein

Poznaj szczegóły miejsca »

14/22

Park Przygody Kulturinsel

Kto tęskni za przygodą, powinien odwiedzić tajemniczy świat ludu Turisede, Park Przygody Kulturinsel. Ten zatopiony w zieleni park jest doskonałym miejscem dla odkrywców zagubionego świata ludu Turisede! Tajemne podziemne przejścia, domy na drzewach, obiekty, na które można się wspiąć, ścieżki prowadzące przez szczyty, zwariowane zwierzęta, dzikie fontanny oraz wiele innych mistycznych miejsc zapewni urozmaicony i ciekawy dzień. Park położony jest zaledwie ok. 20 kilometrów na północ od Zgorzelca, na polsko-niemieckiej granicy w miejscowościach Zentendorf (po stronie niemieckiej) oraz Bielawa Dolna (po stronie polskiej).

© Kulturinsel Einsiedel

Poznaj szczegóły miejsca »

15/22

Zamek Scharfenstein: przygoda z nauką!

Zamek Scharfenstein to wymarzone miejsce na rodzinną wycieczkę - Bajkowe Dni, Spacery z Duchami, Poszukiwania Skarbów, Świąteczny market “Scharfensteiner Adventszauber” - to tylko niektóre z atrakcji które na Was tam czekają. Wszystkim odwiedzającym polecamy takżę oprowadzenie z przewodnikiem - podczas którego można spotkać miejscowego bohatera folkowego - Karla Stülpnera!

© Patrick Engert

Poznaj szczegóły miejsca »

16/22

Herrnhuter Sterne Manufaktur - Popatrz nam na ręce!

W tej nowoczesnej manufakturze zręczne dłonie kleją i składają małe i duże elementy potrzebne do wykonania znanych gwiazd z Herrnhut. Tutaj można nie tylko przyjrzeć się, jak wykonuje się małe i duże papierowe gwiazdy, lecz także spróbować własnych sił. Sklejenie małej gwiazdki lub „ukręcenie czubka” - to wcale nie jest takie proste!

© K. Fouad Vollmer

Poznaj szczegóły miejsca »

17/22

Rodzinna trasa rowerowa - Blockline

Wolność i przygoda, jak w Kanadzie albo w Nowej Zelandii? W Saksonii rodziny przejeżdżają 140 kilometrowy BLOCKLINE etapami! BLOCKLINE w trójkącie między Seiffen, Muldą, Altenbergiem i Holzhau to pełna przygód trasa rowerowa dla wysportowanych rodzin z dziećmi w wieku od ośmiu lat wzwyż. Czekające na małych i dużych fanów MTB trzy ciekawe trasy o długości 50 km lub więcej oraz mini pętle o długości od 20 km obudzą w was niesamowite uczucie nieograniczonej wolności w Rudawach. Potężne, zapierające dech w piersiach drewniane bramy kierują do fantastycznych widoków, niespotykanych formacji skalnych, rozległych górskich łąk i sielankowych potoków górskich.

© Philipp Ruopp

Poznaj szczegóły miejsca »

18/22

Nowoczesne zwiedzanie z tabletem Histopad w zamkach Moritzburg i Albrechtsburg

Zwiedzaj unikalną architekturę zamku Albrechtsburg w Meissen i pałacu w Moritzburgu! Dowiedz się więcej o licznych freskach i ciekawostkach za pomocą VR (Virtual Reality - wirtualna rzeczywistość) oglądając rekonstrukcje 3D, interaktywne mapy i obrazy w wysokiej rozdzielczości. Dostępne w 10 językach, także w j. polskim, również dla osób niepełnosprawnych. Cena Histopad jest wliczona w cenę biletu.

© Sebastian Rose

Dowiedz się więcej o Histopadzie w Albrechtsburgu!

Dowiedz się więcej o Histopadzie w Moritzburgu! »
19/22

Muzeum motoryzacji im. Augusta Horcha w Zwickau

Muzeum Motoryzacji Augusta Horcha, położone w Zwickau - miejscu koncepcji legend motoryzacji takich jak Audi, DKW czy Trabant zaprasza zwiedzających! Odkryj historię tego niezwykłego miejsca i ponad 115 lat produkcji aut w tej zapierającej dech przestrzeni wystawowej o powierzchni 6,500 m2. Muzeum jest czynne cały tydzień, od 9:30 do 17:00. W celu zamówienia przewodnika prosimy o rezerwację z miesięcznym wyprzedzeniem.

© Blesk

Poznaj szczegóły miejsca »

20/22

Wypad do parku rozrywki Lichtenau

W Sonnenlandpark Lichtenau, tuż przy autostradzie A72, nieopodal Chemnitz, na zwiedzających czeka wspaniały świat przygód. Płacąc jednorazowo wstęp uzyskuje się dostęp do czterech różnych stref parku. Na rozległym terenie kryje się aż 40 różnych atrakcji, takich jak wielka zjeżdżalnia, labirynt, kolejka parkowa czy diabelski młyn. W parkowym lesie żyje aż 200 różnych zwierząt, w tym jelenie i kozice. Strefa zadaszona to gwarancja udanej wizyty również przy gorszej pogodzie. Przy tak bogatej ofercie, jeden dzień może nie wystarczyć, żeby poznać wszystkie atrakcje parku rozrywki. Dlatego powstał tu hotel, w którym można się zatrzymać na dłużej. 54 pokoje, słoneczny taras i restauracja zapewnią idealny odpoczynek przed kolejną porcją wrażeń następnego dnia.

© Sonnenlandpark Lichtenau

Poznaj szczegóły miejsca »

21/22

Ukryty skarb zamku freudenstein

Za murami zamku Freudenstein kryją się skarby o światowym znaczeniu, wzbudzając zachwyt nie tylko wśród poszukiwaczy skarbów, ale przede wszystkim wśród kolekcjonerów minerałów. Wystawa »terra mineralia« utworzona przy Uniwersytecie Technicznym Akademii Górniczej we Freibergu to największa na świecie prywatna kolekcja minerałów, prezentująca spektakularne i wyjątkowo piękne świadectwa historii ziemi z pięciu kontynentów. Wśród 80.000 eksponatów znajduje się też 3.500 kamieni dr Eriki Pohl-Ströher z Saksonii.

© K. Fouad Vollmer

Poznaj szczegóły miejsca »

22/22

Wybuchowa akcja w parku rozrywki Plohn

Witamy w parku rozrywki Plohn - tutaj codziennie czeka na Was niezła akcja, przygoda i zabawa w ponad 80 atrakcjach! Nasza najnowsza, prawdziwie wybuchowa premiera roller-coastera “Dynamit” wciśnie Was w siedzenia! Park rozrywki Plohn jest otwarty codziennie od 10 do 17. Skontaktuj się z nami i zarezerwuj pobyt dla siebie i swoich bliskich. Park położony jest w górskim regionie Vogtland w południowo-zachodniej części Saksonii.

© Freizeitpark Plohn

Poznaj szczegóły miejsca »

Warto wiedzieć

  • Wszystkie
  • Aktywnie
  • Zamki
  • Rowery
  • Szlaki Piesze
  • Kulinaria
  • Historia
  • Z Rodziną
  • Adwent

wyjazd do Saksonii - ile zapłacisz

Pomimo bycia jednym z najbardziej rozwiniętych krajów Europy, Niemcy nie należą do najdroższych państw na naszym kontynencie. Często ceny w Niemczech są porównywalne do tych polskich, jeśli bierzemy pod uwagę żywność lub ubrania. Podobnie jak w Polsce, w Niemczech bardzo popularne są duże dyskonty, w których ceny wielu produktów są porównywalne do tych w Polsce. Za obiad w restauracji zapłacimy w okolicach 15 do 20€, za piwo lub napój dopłacimy kolejne 4 do 5€.

Pokój w hotelu w przyzwoitym standardzie w dobrej lokalizacji możemy znaleźć już w przedziale 40-60€, pokój bez łazienki za 30-40€, a niesamodzielny pokój w hostelu za 15-30€. Warto szukać promocji na popularnych portalach rezerwacyjnych i rozpocząć poszukiwania odpowiednio wcześniej.


Od 1 maja w Niemczech wejdzie w życie jeden bilet miesięczny dla transportu publicznego. Bilet będzie dostępny przez aplikację jako subskrypcja na smartfonie lub jako karta chipowa. Początkowo będzie także dostępny w formie papierowej. Abonament, jeśli go nie anulujemy, automatycznie jest przedłużony o kolejny miesiąc.


Dowiedz się więcej o D-Ticket
Dowiedz się więcej o kosztach podróżowania po Niemczech »
©Wolfgang Gärtner

nocleg dopasowany do ciebie

Rodzina

Tanio i przytulnie

Komfortowe pokoje i mniejsze apartamenty przewidziane na rodzinę z dziećmi lub grupę przyjaciół. Dla amatorów zwiedzania w wersji budżetowej.

Sprawdź ofertę

Pełen luksus

Ekskluzywne apartamenty i luksusowe pokoje z bogatym wyposażeniem dla wielbicieli wyższego standardu. Zakwaterowanie dla dwóch i więcej osób.

Sprawdź ofertę

Singiel/Para

Tanio i przytulnie

Przytulne bazy wypadowe w podróży dla jednej osoby lub pary. Podstawowe wyposażenie i usługi oraz łatwy dojazd do wybranych atrakcji miasta.

Sprawdź ofertę

Pełen luksus

Wysoki standard zakwaterowania idealnego na niezapomniany weekend lub dłuższy pobyt dla 1-2 osób. Dodatkowe wygody wzbogacą wrażenia z wyjazdu.

Sprawdź ofertę

Odwiedź nasz nowy portal informacyjny

Rodzina

Zaplanuj wakacje w Saksonii!

Jeżeli planujesz wycieczkę do Saksonii serdecznie zapraszamy na nasz nowy portal informacyjny! Aktualności, atrakcje turystyczne, propozycje wycieczek. Warto zajrzeć!

Odbierz Pakiet