Witryna "Saksonianaweekend.pl" używa cookies. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane przez serwer www i przechowywane przez oprogramowanie komputera przeglądarki. Kiedy przeglądarka ponownie połączy się ze stroną, witryna rozpoznaje rodzaj urządzenia, z którego łączy się użytkownik. Parametry pozwalają na odczytanie informacji w nich zawartych jedynie serwerowi, który je utworzył. Cookies ułatwiają więc korzystanie z wcześniej odwiedzonych witryn. Czytaj więcej

Niezapomniane przygody? Tylko Saksonia i Górne Łużyce!

1/19

Górne Łużyce - najpiękniejszy region wakacyjny w Niemczech.

To miejsce gdzie na małej przestrzeni natura doskonale współgra z kulturą, przyciąga fascynującymi widokami, osobliwymi skałami oraz największym pojezierzem europejskim stworzonym przez człowieka. Tutaj młodzi ciałem oraz młodzi duchem spędzą wiele niezapomnianych chwil korzystając z „Hitów wakacyjnych Górnych Łużyc”.

Poznaj szczegóły miejsca »
2/19

W Górnych Łużycach pojawiły się dinozaury

Co roku od kwietnia do końca października Park Dinozaurów koło Budziszyna (Bautzen) zaprasza na emocjonującą podróż w czasie do świata sprzed 80 lub 100 milionów lat. Ponad 200 naturalnej wielkości i wyglądających jak żywe prehistorycznych olbrzymów zamieszkuje ten jedyny w swoim rodzaju park. Zapraszają one na emocjonującą podróż w przeszłość.

Poznaj szczegóły miejsca »
3/19

Warsztaty pokazowe wytwórstwa porcelany Miśnieńskiej

Warsztaty pokazowe prezentują najważniejsze etapy produkcji porcelany miśnieńskiej. Zwiedzanie rozpoczyna się od pracy formierza, następnie modelarza, a potem malowania podszkliwnego i na szkliwie. Fachowcy Manufaktury chętnie udzielą informacji odnośnie swojej pracy. Polecamy zwiedzanie warsztatów z audioprzewodnikiem lub w towarzystwie przewodnika – przy grupach powyżej 10 osób prosimy o rezerwację. Zwiedzanie z audioprzewodnikiem w cenie wstępu i w 14 językach: PL, CN, DA, DE, EN, FI, FR, IT, JP, NL, RU, SV, ES, CS Zwiedzanie w towarzystwie przewodnika w 11 językach: PL, CN, DE, EN, FR, HI, IT, JP, RU, ES, CS.

Poznaj szczegóły miejsca »
4/19

Park Przygody Kulturinsel

Kto tęskni za przygodą, powinien odwiedzić tajemniczy świat ludu Turisede, Park Przygody Kulturinsel. Ten zatopiony w zieleni park jest doskonałym miejscem dla odkrywców zagubionego świata ludu Turisede! Tajemne podziemne przejścia, domy na drzewach, obiekty, na które można się wspiąć, ścieżki prowadzące przez szczyty, zwariowane zwierzęta, dzikie fontanny oraz wiele innych mistycznych miejsc zapewni urozmaicony i ciekawy dzień.

Poznaj szczegóły miejsca »
5/19

Wystawa w Muzeum Fundacji Miśnieńskiej Porcelany „Tęsknota za dalekim światem”

Tęsknota za dalekim światem ma tradycje w europejskim stylu porcelany. Przed 300 laty artyści Manufaktury Porcelany w Miśni stworzyli na podstawie opisów podróży figurki Chińczyków, Japończyków i Persów. Utęskniony Orient znajduje odzwierciedlenie w figurkach „Baśni z 1001 nocy”. W XIX wieku para indyjskich artystów, Thukral i Tagra, przedstawiła w porcelanie swój odległy świat. Fantastyczne sceny zadowalają tęsknotę za orientem w obecnych czasach, w których pandemia uniemożliwia podróże.

Poznaj szczegóły miejsca »
6/19

Zamek Scharfenstein: przygoda z nauką!

Zamek Scharfenstein to wymarzone miejsce na rodzinną wycieczkę - Bajkowe Dni, Spacery z Duchami, Poszukiwania Skarbów, Świąteczny market “Scharfensteiner Adventszauber” - to tylko niektóre z atrakcji które na Was tam czekają. Wszystkim odwiedzającym polecamy takżę oprowadzenie z przewodnikiem - podczas którego można spotkać miejscowego bohatera folkowego - Karla Stülpnera!

Poznaj szczegóły miejsca »
7/19

Ukryty skarb zamku freudenstein

Za murami zamku Freudenstein kryją się skarby o światowym znaczeniu, wzbudzając zachwyt nie tylko wśród poszukiwaczy skarbów, ale przede wszystkim wśród kolekcjonerów minerałów. Wystawa »terra mineralia« utworzona przy Uniwersytecie Technicznym Akademii Górniczej we Freibergu to największa na świecie prywatna kolekcja minerałów, prezentująca spektakularne i wyjątkowo piękne świadectwa historii ziemi z pięciu kontynentów. Wśród 80.000 eksponatów znajduje się też 3.500 kamieni dr Eriki Pohl-Ströher z Saksonii.

Poznaj szczegóły miejsca »
8/19

Park rozrywki Trixi zaprasza na wodną przygodę!

Trixi-Bad Großschönau jest idealnym celem wycieczek przy każdej pogodzie i jest częścią parku wakacyjnego Trixi o tej samej nazwie w Zittauer Gebirge. Czy to w górskim kąpielisku leśnym o powierzchni 20 000 m² z 10-metrową wieżą do nurkowania, zjeżdżalnią morsa „Trixi”, basenem z gigantyczną zjeżdżalnią, basenem solankowym, tężnią solankową i wieloma atrakcjami wodnymi, orientalnym spa i sauną fińską - goście w każdym wieku znajdą najlepsze warunki do aktywnego wypoczynku.

Poznaj szczegóły miejsca »
9/19

Muzeum inne niż wszystkie

Szczerze mówiąc, w Europie nie istnieje muzeum podobne do Deutsches Hygiene-Museum. To miejsce w rodzaju muzeum tematycznego, nastawionego na pokazywanie zagadnień związanych z kulturą i społeczeństwem, nauką i sztuką Tutaj młodsi odwiedzający mają okazję dowiedzieć się o tym jak działają nasze zmysły dzięki którym poznają i odkrywają świat.
Kilka razy w roku wystawiane są również liczne wystawy specjalne.

Poznaj szczegóły miejsca >>
10/19

Twierdza Königstein

Twierdza Königstein stanowi jedyny w swoim rodzaju przykład europejskiego kunsztu budowy twierdz wywierającym silne wrażenie na zwiedzającym. Ponad 750 lat historii stworzyli twierdzę z imponującym zespołem budowli obronnych w stylach architektonicznych późnego gotyku, renesansu, baroku i stylu budowlanego panującego do końcu XIX. wieku

Poznaj szczegóły miejsca »
11/19

Wybuchowa akcja w parku rozrywki Plohn

Witamy w parku rozrywki Plohn - tutaj codziennie czeka na Was niezła akcja, przygoda i zabawa w ponad 80 atrakcjach! Nasza najnowsza, prawdziwie wybuchowa premiera roller-coastera “Dynamit” wciśnie Was w siedzenia! Park rozrywki Plohn jest otwarty codziennie od 10 do 17. Skontaktuj się z nami i zarezerwuj pobyt dla siebie i swoich bliskich.

Poznaj szczegóły miejsca »
12/19

Ogród zoologiczny w Görlitz

Ogród został założony w 1957 roku, zamieszkuje go około 500 zwierząt. Do jego największych atrakcji należą: ogród i zagroda wiejska, wybieg wydr z mostkiem przygód, zagroda pand czerwonych z chińskim pawilonem, zagroda dla rezusów z armatką do karmienia oraz bociania łąka. Dla dzieci przygotowano wiele gier i zabaw przyrodniczych nawiązujących do zwyczajów zwierząt, zagrożeń w ich życiu oraz do ich naturalnego środowiska życia.

Poznaj szczegóły miejsca »
13/19

Dom tysiąca stawów

Obcowanie z przyrodą w towarzystwie wydry, orła bielika i spółki. Odkrywcza wędrówka przez wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO rezerwat biosfery Górnołużyckich Wrzosowisk i Stawów. Szczególną atrakcją jest olbrzymie akwarium, w którym można podziwiać 16 gatunków miejscowych ryb.

Poznaj szczegóły miejsca »
14/19

Herrnhuter Sterne Manufaktur - Popatrz nam na ręce!

W tej nowoczesnej manufakturze zręczne dłonie kleją i składają małe i duże elementy potrzebne do wykonania znanych gwiazd z Herrnhut. Tutaj można nie tylko przyjrzeć się, jak wykonuje się małe i duże papierowe gwiazdy, lecz także spróbować własnych sił. Sklejenie małej gwiazdki lub „ukręcenie czubka” - to wcale nie jest takie proste!

Poznaj szczegóły miejsca »
15/19

Haus Meissen - smak tradycji

Kawiarnia & restauracja HAUS MEISSEN serwuje nowoczesną kuchnię z regionu. Zmieniane co miesiąc karty oferują obok dań inspirowanych kuchnią śródziemnomorską dania klasyczne kuchni saksońskiej oraz specjały z regionu, jak miśnieńska szynka winiarzy i ser z doliny Łaby. Menu uzupełniają wyraźne w smaku wina z regionalnych winnic i piwa z miejscowych browarów. Na kawę i popołudniową herbatę w Miśnieńskiej porcelanie zaprasza kawiarnia, oferując duży wybór słodyczy, ciast i tortów, w tym własnej kreacji tort ze skrzyżowanymi mieczami. Dla grup o liczebności od 10 osób uprasza się o wcześniejszą rezerwację.

Poznaj szczegóły miejsca »
16/19

Nowoczesne zwiedzanie z tabletem Histopad w zamkach Moritzburg i Albrechtsburg

Zwiedzaj unikalną architekturę zamku Albrechtsburg w Meissen i pałacu w Moritzburgu! Dowiedz się więcej o licznych freskach i ciekawostkach za pomocą VR (Virtual Reality - wirtualna rzeczywistość) oglądając rekonstrukcje 3D, interaktywne mapy i obrazy w wysokiej rozdzielczości. Dostępne w 10 językach, także w j. polskim, również dla osób niepełnosprawnych. Cena Histopad jest wliczona w cenę biletu.

Dowiedz się więcej o Histopadzie w Albrechtsburgu! »
Dowiedz się więcej o Histopadzie w Moritzburgu! »
17/19

Muzeum motoryzacji im. Augusta Horcha w Zwickau

Muzeum Motoryzacji Augusta Horcha, położone w Zwickau - miejscu koncepcji legend motoryzacji takich jak Audi, DKW czy Trabant zaprasza zwiedzających! Odkryj historię tego niezwykłego miejsca i ponad 115 lat produkcji aut w tej zapierającej dech przestrzeni wystawowej o powierzchni 6,500 m2. Muzeum jest czynne cały tydzień, od 9:30 do 17:00. W celu zamówienia przewodnika prosimy o rezerwację z miesięcznym wyprzedzeniem.

Poznaj szczegóły miejsca »
18/19

Waldhusche Hinterhermsdorf - nauka przez zabawę na świeżym powietrzu

Co to jest “Waldhusche”? Jak wygląda leśna szkółka drzew? Na czym polega naturalna regeneracja? Przeciwko czemu ogradzano kiedyś wioski drewnianym płotem? Odpowiedzi na te, i więcej pytań znajdziecie na 66 akrach naszej ekspozycji w Hinterhermsdorf. Jeśli przyjeżdżacie z dziećmi koniecznie wybierzcie się na interaktywną przygodę edukacyjną po lesie - naturalne otwarte przestrzenie to świetna okazja do aktywnego wypoczynku! Park jest otwarty dla odwiedzających cały czas.

Poznaj szczegóły miejsca »
19/19

Leipziger Neuseenland - Nowe Pojezierze Lipskie

Odkryjcie z nami Nowe Pojezierze Lipskie! To teren pokopalniany, który w ostatnich latach zrewitalizowano w celach wypoczynkowo-sportowych. Dziś można tu wspaniale spędzić wolny czas, uprawiać kite-surfing, pojeździć rowerem czy urządzić piknik z przyjaciółmi. Chodźmy razem nad jeziora!

Poznaj szczegóły miejsca »

Warto wiedzieć

  • Wszystkie
  • Aktywnie
  • Zamki
  • Rowery
  • Szlaki Piesze
  • Kulinaria
  • Historia
  • Z Rodziną
  • Adwent

Najlepsze noclegi w Górnych Łużycach i okolicy

image

Lux Oase Camping

Przestronne apartamenty wakacyjne, pokoje i najwyższej klasy camping z zapleczem sanitarnym, zorganizowane wycieczki autokarowe, liczne obiekty zabawowe i sportowe czekają tu na wczasowiczów. Zrelaksuj się w centrum odnowy biologicznej LuxOase z saunami, prysznicami przygodowymi, basenem i widokiem na jezioro.

Sprawdź »
image

Hotel am Bühl w Eibenstock

Położony w malowniczej części Eibenstock, zapewnia rozliczne zajęcia na świeżym powietrzu - narty, biking, hiking i więcej!. We wszystkich pokojach znajdują się płaskie telewizory i przytulne salony - niektóre mają także wspaniały widok na jezioro lub ogród.

Sprawdź »
image

Seehotel Zeulenroda

Położony przy jeziorze z kąpieliskiem w mieście Zeulenroda-Triebes w Turyngii, ten czterogwiazdkowy hotel oferuje jasne, przestronne pokoje z ekologicznym wystrojem. Do dyspozycji gości jest prywatna plaża z promenadą, zaplecze odnowy biologicznej oraz sauna i restauracja.

Sprawdź »
image

Camping Talsperre Pöhl

Oferujemy specjalne miejsca postojowe dla przyczep kempingowych, pole namiotowe, domki kempingowe ECLU (Eko Luksus) i tradycyjne domki kempingowe. Wokół jeziora znajduje się wiele domków letniskowych i pobytów typu B&B. Polecamy!

Sprawdź »
image

Seepark Auenhain

Wakacje nad jeziorem i zwiedzanie Lipska jednocześnie? Tylko w Seepark Auenhain! Oferujemy 32 domki letniskowe i 12 letnich apartamentów dostępnych przez cały rok. Nasz kompleks doskonale wpisuje się w idylliczny krajobraz nad jeziorem Markkleeberg - idealnego miejsca wypadowego na Waszą wycieczkę do Lipska.

Sprawdź »
image

Trixi

Park wakacyjny Trixi jest malowniczo położony na skraju lasu u podnóża Gór Żytawskich. To miejsce gdzie nieustannie słychać śpiew ptaków i cykanie świerszczy. Koncert ten jest w standardzie każdego z 96 domów letniskowych.

Sprawdź »
image

Elldus Resort

To ciche miejsce, położone na obrzeżach Oberwiesenthal, oferuje wspaniały widok na grzbiet Rudawy. W bezpośrednim sąsiedztwie znajdziesz sieć szlaków turystycznych, kolarstwa górskiego, narciarstwa biegowego i narciarstwa alpejskiego.

Sprawdź »
image

Ahorn Hotel

Hotel Ahorn znajduje się na południowym zboczu w Fichtelberg, z widokiem na uzdrowisko Oberwiesenthal. To najwyżej położone miasto w Niemczech, bezpośrednio przy szlakach turystycznych i trasach narciarskich.

Sprawdź »
image

Hostel młodzieżowy w Görlitz

Tanio, czysto i sympatycznie. Czy potrzeba czegoś więcej gdy stawiamy na aktywne zwiedzanie miasta? Kolejną zaletą jest lokacja hostelu.

Sprawdź »
image

Hostel młodzieżowy w Budziszynie

Witamy w zabytkowej wieży obronnej! Zbudowany przebudowany i rozbudowany hostel mieści się w 500-letniej "Gerberbastei", wieży obronnej. Jest częścią średniowiecznej fortyfikacji miejskiej i znajduje się w historycznym centrum Budziszyna

Sprawdź »
image

KiEZ Querxenland

W parku krajobrazowym Gór Żytawskich, na obrzeżach miasteczka Seifhennersdorf leży KiEZ Querxenland. Hotel otoczony z każdej strony lasem, znajdujący się w pobliżu "Silberteich" (srebrnego stawu).

Sprawdź »
image

IFA Holiday Park

Fantastycznie położony na "balkonie Vogtland" na wysokości 800 metrów, z niepowtarzalnym panoramicznym widokiem na krainę Saksonii. IFA Holiday Park zaprasza wszystkich małych i dużych wakacyjnych gości świata rozrywki i przygody

Sprawdź »

Poszukaj noclegu

Rodzina

Tanio i przytulnie

Komfortowe pokoje i mniejsze apartamenty przewidziane na rodzinę z dziećmi lub grupę przyjaciół. Dla amatorów zwiedzania w wersji budżetowej.

Sprawdź ofertę

Pełen luksus

Ekskluzywne apartamenty i luksusowe pokoje z bogatym wyposażeniem dla wielbicieli wyższego standardu. Zakwaterowanie dla dwóch i więcej osób.

Sprawdź ofertę

Singiel/Para

Tanio i przytulnie

Przytulne bazy wypadowe w podróży dla jednej osoby lub pary. Podstawowe wyposażenie i usługi oraz łatwy dojazd do wybranych atrakcji miasta.

Sprawdź ofertę

Pełen luksus

Wysoki standard zakwaterowania idealnego na niezapomniany weekend lub dłuższy pobyt dla 1-2 osób. Dodatkowe wygody wzbogacą wrażenia z wyjazdu.

Sprawdź ofertę

Mapa wakacyjnych aktywności dla Twojej rodziny