Majówka w saksonii Majówka w saksonii Majówka w saksonii Majówka w saksonii Majówka w saksonii Majówka w saksonii

48h w Saksonii - każde miasto oferuje coś specjalnego!

1/22

Saksonia jest bliżej niż myślisz!

Zaledwie 2h i 40 min. jazdy samochodem z Wrocławia leży stolica jednego z najpiękniejszych europejskich regionów turystycznych. Możesz też skorzystać z połączenia lotniczego z Berlinem i do Saksonii dostać się pociągiem. Saksonia oferuje wszystko, co potrzebne do spędzenia niezapomnianego urlopu czy wypadu weekendowego. W bogatej ofercie atrakcji znajdują się nie tylko zapierające dech w piersiach krajobrazy, lecz również cuda architektury, arcydzieła ze świata sztuki oraz kulinaria.

2/22

KRAINA ŁABY – ZAMKI, PORCELANA I ROWERY

Największymi atrakcjami regionu są Miśnia, miasto z urzekającą starówką, zamkiem Albrechtsburg i jedną z najbardziej znanych manufaktur porcelany w świecie, oraz pałac myśliwski Augusta Mocnego Schloss Moritzburg. Koneserzy kulinarni chętnie odwiedzają winnice nad Łabą, a niewielkie odległości oraz dobra infrastruktura są wręcz idelne dla wycieczek rowerowych - wzdłuż Łaby biegnie Elberadweg, jedna z najpopularniejszych tras rowerowych w Niemczech.

Poznaj szczegóły miejsca »

Trasy rowerowe wokół Drezna »
3/22

DREZNO I KRAINA ŁABY – DLA CAŁEJ RODZINY

Muzeum Transportu Verkehrsmuseum albo nowoczesna Szklana Manufaktura Volkswagena, ogród Großer Garten z parkową ciuchcią, Zoo, rodzinne kawiarnie z placami zabaw i specjałami dla najmłodszych, park zabaw Oskarshausen, objazd miasta autokarem Stadtrundfahrt, przejażdżki parowymi kolejkami Lößnitzbahn czy podwieszanymi Schwebebahn, Muzeum Higieny Hygienemuseum poświęcone człowiekowi – tu żadna rodzina się nie nudzi!

Drezno dla całej rodziny »
4/22

DREZNO – NIEKWESTIONOWANY KLEJNOT SAKSONII

Miasto od lat niezmiennie przyciąga turystów. Zawsze warto je odwiedzić, choćby na weekend, odetchnąć, podelektować się pięknem zbiorów sztuki, posiedzieć w kafejkach na starówce, wybrać na niespieszny rejs parostatkiem pośród malowniczych widoków. Albo aktywnie: na rower i do pobliskiej Krainy Łaby, zajechać do winnic, poodkrywać pałace i ogrody. Co warto zobaczyć w Dreźnie i jego okolicach?

Poznaj szczegóły miejsca »
Goerlitz
5/22

Görlitz - wydarzenia kulturalne w wymarzonej scenerii

Żywe, młode i o europejskim charakterze – tak można opisać liczne imprezy, które odbywają się w mieście nad Nysą przez okrągły rok. Jednym z najważniejszych wydarzeń jest coroczny Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych ViaThea. Przez trzy dni w lipcu artyści z całego świata zamieniają ulice i place miasta w niesamowitą krainę fantazji. Inne atrakcyjne wydarzenia to Jarmark Garncarski i Dni Jazzu.

Poznaj szczegóły miejsca »
Kulinaria
6/22

Rozkosz dla podniebienia w Görlitz – z paszportem smakosza

To co wyróżnia restauratorów w Görlitz to mistrzowska sztuka kulinarna, sympatia do potraw sezonalnych, wyszukany smak, a także.. spora dawka wyobraźni. Można się o tym przekonać w trakcie polsko-niemieckiego Tygodnia Smakosza, który miał swoją premierę w zeszłym roku. W ramach wydarzenia odbywają się liczne degustacje i seminaria. Gwoździem programu jest festiwal Coolinaria 25./26.06.2022. Fani smaku koniecznie powinni zaopatrzyć się w „paszport smakosza” – wejściówki na ucztę do sześciu wybranych restauracji w Görlitz i Zgorzelcu, z dodatkową niespodzianką.

Poznaj szczegóły miejsca »
Kino
7/22

Filmowe Görliwood

Kamera-akcja! Görlitz to prawdziwie gwiazdorskie miasto - nakręcono tu już ponad 100 filmów. Specjalne wycieczki filmowe dają fanom kina możliwość odkrycia miasta śladami międzynarodowych gwiazd. Polecamy również wycieczkę objazdową „Na tropie Görliwood”. Czerwony piętrowy autobus odwiedza ważne miejsca w mieście, które służyły za plan filmowy.

Poznaj szczegóły miejsca »
Synagoga
8/22

Śladami kultury żydowskiej: Forum Kultury Synagoga w Görlitz

Dzisiejsze Forum Kultury Synagoga Görlitz stanowi prawdopodobnie najważniejsze świadectwo żydowskiej historii na Górnych Łużycach. Po gruntownej renowacji ten imponujący secesyjny budynek ponownie został otwarty dla zwiedzających. Oprócz synagogi w Görlitz znajduje się jeszcze wiele innych, wartych odkrycia świadectw żydowskiej historii.

Poznaj szczegóły miejsca »
9/22

Görlitz - miasto sukienników

Görlitz - miasto sukienników, najbardziej na wschód wysunięte miasto Niemiec, ale przede wszystkim architektoniczna synteza sztuk. Kto odwiedza Görlitz staje się w oka mgnieniu podróżnikiem w czasie. 4.000 misternie odrestaurowanych budowli zabytkowych pochodzi z ostatnich 500 lat europejskiej historii architektury. Wygodne do zwiedzania, usytuowane blisko siebie budynki oczarowują nie tylko jako kulisy hollywoodzkich blockbusterów.

Poznaj szczegóły miejsca »
Porcelana
10/22

Manufaktura porcelany w Miśni

Poznaj świat pierwszej manufaktury porcelany w Europie, Od założenia w 1710 roku MEISSEN® odznacza się pasją i wyjątkową sztuką. Podczas pokazowych warsztatów słynna porcelana zostaje przywrócona do życia. Zakupy i przysmaki w Café & Restaurant MEISSEN® uprzyjemnią Państwu wizytę.

Poznaj szczegóły miejsca »
11/22

Twierdza Königstein

Twierdza Königstein stanowi jedyny w swoim rodzaju przykład europejskiego kunsztu budowy twierdz wywierającym silne wrażenie na zwiedzającym. Ponad 750 lat historii stworzyli twierdzę z imponującym zespołem budowli obronnych w stylach architektonicznych późnego gotyku, renesansu, baroku i stylu budowlanego panującego do końcu XIX. wieku.

Poznaj szczegóły miejsca »
12/22

Weź udział w interaktywnej przygodzie za pomocą tabletu HistoPad w zamku Albrechtsburg w Meissen!

Zwiedzaj unikalną architekturę zamku Albrechtsburg w Meissen i dowiedz się więcej o licznych freskach i ciekawostkach za pomocą VR (Virtual Reality - wirtualna rzeczywistość) oglądając rekonstrukcje 3D, interaktywne mapy i obrazy w wysokiej rozdzielczości. Dostępne w 10 językach, także w j. polskim, również dla osób niepełnosprawnych. Cena Histopad jest wliczona w cenie biletu.

Oficjalna informacja o Histopad »

Poznaj szczegóły miejsca »
13/22

RADEBEUL – ODKRYJ SAKSOŃSKIE WINNICE

Ponad 800-letnia tradycja, winnice na malowniczych stokach nad Łabą, coroczne festyny winiarskie przyciągające smakoszy z całej Europy, a całość połączona w Saksoński Szlak Wina, czyli ok. 55 km kulinarnych przyjemności. Winnice Schloss Wackerbarth, Weingut Hoflößnitz, Weingut Karl Friedrich Aust i inne zachęcają do odwiedzin. W Radebeul ma swoją siedzibę także Muzeum Karola Maya.

Poznaj szczegóły miejsca »
14/22

Zwickau - Początki światowej motoryzacji

W Zwickau w 1904 r rozpoczął budowę pojazdów mechanicznych August Horch. Dziś w byłej fabryce cieszą oko fanów oldtimerów błyszczące karoserie luksusowych modeli, takich jak: Horch, Audi, Wanderer i DKW, ale także będące dziś niemal kultem modele Trabanta. Prezentowane są tutaj w nowym blasku stare oryginalne pojazdy.

Poznaj szczegóły miejsca »
15/22

Pirna - brama do Szwajcarii Saksońskiej

To miasto jak malowane leży w krajobrazie Drezdeńskiej Doliny Nadłabskiej z jej winnicami, pałacami i masywami nadłabskiego piaskowca Parku Narodowego Szwajcarii Saksońskiej. Z daleka witają wieże kościelne średniowiecznej Starówki. Aż się nie chce wierzyć, że to miasto przeżyło niezwykle burzliwą historię - od pierwszych wzmianek archiwalnych biskupa Henryka Miśnieńskiego w 1233 r., przez Wojnę Północną w 1706 r., aż po straszną katastrofę powodzi w 2002 r. W tym roku Pirna i Drezno obchodzą 300 urodziny Canaletta. Artysta namalował 11 “wedut” - obrazów przedstawiających panoramy tych miast.

Poznaj szczegóły miejsca »
16/22

Budziszyn - Średniowieczny manhattan - Miasto baszt

Sylwetka Budziszyna wznosi się efektownie pośród górzystego krajobrazu Górnych Łużyc. Spacer po starannie odnowionej Starówce z jej zabytkami, basztami, średniowiecznymi uliczkami i zaułkami, bulwarami i knajpkami zapoznaje z ponad 1000-letnią historią miasta.

Poznaj szczegóły miejsca »
17/22

Torgau - miasto reformacji

Dawna stolica elektoratu Saksonii uwodzi odwiedzających swoją 1000-letnią historią. Torgau jest jednym z najlepiej zachowanych niemieckich miast renesansowych. Spacer wąskimi uliczkami ukazuje ponad 500 zabytków z późnego gotyku i renesansu. Zamek Hartenfels jest prawdopodobnie najbardziej znanym i wyjątkowym budynkiem w mieście. Znajduje się w pobliżu centrum na brzegu Łaby.

Poznaj szczegóły miejsca »

9. Targi Ogrodnicze w Torgau »
annaberg buchholz
18/22

Annaberg-Buchholz - natura i sztuka

„Szczęść Boże“! Położne w Rudawach miasto Annaberg-Buchholz oczarowuje swoją przepiękną panoramą urozmaiconą mistrzowsko wykonanym rękodziełem, żywą sztuką sakralną, filigranowym rzemiosłem i kulinarnymi przysmakami. Odkryj różnorodność górniczych i rzemieślniczych tradycji, a także miejsce działalności legendarnego matematyka Adama Riesa.

Poznaj szczegóły miejsca »
19/22

Lipsk – miasto kultury i aktywnego wypoczynku

Architektura, kultura, sport czy natura - to tylko niektóre z highlightów Lipska, dla których koniecznie trzeba go odwiedzić. Lipsk to jedno z najszybciej rozwijających się miast w Niemczech. Tu każdy znajdzie coś dla siebie: koneserzy muzyki klasycznej, miłośnicy kultury i architektury, zwolennicy sportu czy rodziny chcące spędzić weekend w spokojnym mieście pełnym zieleni. Klasyczny, alternatywny, industrialny i zielony – właśnie taki jest Lipsk w pigułce!

Poznaj szczegóły miejsca »

Lot samolotem nad dachami Lipska (Link do Youtube.com) »
20/22

Zittau - powrót do korzeni

Żytawa - leżąca na styku trzech państw: Polski, Czech i Niemiec, bogata w kulturę i urokliwa piękność pełna jest fascynującej architektury z okresu największego rozkwitu „Górnołużyckiego Związku Sześciu Miast” oraz skarbów sakralnych. Rozciągające się u bram miasta pasmo górskie zaprasza na niczym nieograniczoną rozrywkę w plenerze i górskie przejazdy kolejką wąskotorową.

Poznaj szczegóły miejsca »
21/22

Freiberg - historia której możesz dotkąć

Freiberg - miasto srebra, leżące u stóp gór Rudawskich zachwyca niebiańskimi dźwiękami „króla instrumentów”, atrakcjami ukrytymi głęboko pod ziemią, wytwornymi domami mieszczańskimi i kamieniami szlachetnymi, których piękna nie da się nawet opisać słowami.

Poznaj szczegóły miejsca »
22/22

NIESAMOWITA PODRÓŻ W CZASIE!

Nowość w poddrezdeńskiej Krainie Łaby! Histopad – unikatowy cyfrowy przewodnik w formie tabletu zabiera w niezwykle interesującą podróż przez historię jednych z najwspanialszych saksońskich zabytków: zamku Albrechtsburg w Miśni, a od sezonu 2021 także pałacu w Moritzburgu. Wspaniała zabawa połączona z poznawaniem historii. Histopady są dostępne także w języku polskim.

Poznaj szczegóły o Histopad »

Oficjalna strona pałacu Moritzburg »

Warto wiedzieć

  • Wszystkie
  • Aktywnie
  • Zamki
  • Rowery
  • Szlaki Piesze
  • Kulinaria
  • Historia
  • Z Rodziną
  • Adwent
slider1 slider2 slider3 slider4
Wyjazd do Saksonii jest tańszy, niż myślisz
Pomimo bycia jednym z najbardziej rozwiniętych krajów Europy, Niemcy nie należą do najdroższych państw na naszym kontynencie. Często ceny w Niemczech są porównywalne do tych polskich, jeśli bierzemy pod uwagę żywność lub ubrania. Podobnie jak w Polsce, w Niemczech bardzo popularne są duże dyskonty, w których ceny wielu produktów są porównywalne do tych w Polsce. Za obiad w restauracji zapłacimy w okolicach 10 do 15€, za piwo lub napój dopłacimy kolejne 3 do 4€. Pojedyncze bilety komunikacji miejskiej są dosyć drogie w niemal całym kraju. Za bilet jednorazowy przesiadkowy zapłacimy z reguły od 2 do 3€. Bardziej opłaca się kupić bilet czasowy np. 24h. Pociągi należą do drogich, dlatego lepiej kupić bilet wcześniej i być zaopatrzonym w kartę Bahncard. Zaoszczędzi to 50% ceny biletu na stacji! Pokój w hotelu w przyzwoitym standardzie w dobrej lokalizacji możemy znaleźć już w przedziale 40-60€, pokój bez łazienki za 30-40€, a niesamodzielny pokój w hostelu za 15-30€. Warto szukać promocji na popularnych portalach rezerwacyjnych i rozpocząć poszukiwania odpowiednio wcześniej.

Dowiedz się więcej o kosztach podróżowania po Niemczech »
Przydatne linki

Poszukaj noclegu

Rodzina

Tanio i przytulnie

Komfortowe pokoje i mniejsze apartamenty przewidziane na rodzinę z dziećmi lub grupę przyjaciół. Dla amatorów zwiedzania w wersji budżetowej.

Sprawdź ofertę

Pełen luksus

Ekskluzywne apartamenty i luksusowe pokoje z bogatym wyposażeniem dla wielbicieli wyższego standardu. Zakwaterowanie dla dwóch i więcej osób.

Sprawdź ofertę

Singiel/Para

Tanio i przytulnie

Przytulne bazy wypadowe w podróży dla jednej osoby lub pary. Podstawowe wyposażenie i usługi oraz łatwy dojazd do wybranych atrakcji miasta.

Sprawdź ofertę

Pełen luksus

Wysoki standard zakwaterowania idealnego na niezapomniany weekend lub dłuższy pobyt dla 1-2 osób. Dodatkowe wygody wzbogacą wrażenia z wyjazdu.

Sprawdź ofertę
mapa saksonii mapa saksonii