foto_slider foto-slider-map

48h w Saksonii - każde miasto oferuje coś specjalnego!

1/22

Saksonia jest bliżej niż myślisz!

Zaledwie 2h i 40 min. jazdy samochodem z Wrocławia leży stolica jednego z najpiękniejszych europejskich regionów turystycznych. Możesz też skorzystać z połączenia lotniczego z Berlinem i do Saksonii dostać się pociągiem. Saksonia oferuje wszystko, co potrzebne do spędzenia niezapomnianego urlopu czy wypadu weekendowego. W bogatej ofercie atrakcji znajdują się nie tylko zapierające dech w piersiach krajobrazy, lecz również cuda architektury, arcydzieła ze świata sztuki oraz kulinaria.

2/22

KRAINA ŁABY – ZAMKI, PORCELANA I ROWERY

Największymi atrakcjami regionu są Miśnia, miasto z urzekającą starówką, zamkiem Albrechtsburg i jedną z najbardziej znanych manufaktur porcelany w świecie, oraz pałac myśliwski Augusta Mocnego Schloss Moritzburg. Koneserzy kulinarni chętnie odwiedzają winnice nad Łabą, a niewielkie odległości oraz dobra infrastruktura są wręcz idelne dla wycieczek rowerowych - wzdłuż Łaby biegnie Elberadweg, jedna z najpopularniejszych tras rowerowych w Niemczech.

Poznaj szczegóły miejsca >>

Trasy rowerowe wokół Drezna >>
3/22

DREZNO I KRAINA ŁABY – DLA CAŁEJ RODZINY

Muzeum Transportu Verkehrsmuseum z zabytkowymi pojazdami, w centrum miasta ogród Großer Garten z parkową ciuchcią, Zoo, rodzinne kawiarnie z placami zabaw i specjałami dla najmłodszych jak Mutzelhaus, park zabaw Oskarshausen, Sightseeing Tour dla dzieci „Sydney’s Kindertour”, przejażdżki zabytkowymi kolejkami wąskotorowymi Lößnitzbahn czy podwieszanymi Schwebebahn, Muzeum Higieny Hygienemuseum poświęcone człowiekowi – tu żadna rodzina się nie nudzi!

Drezno dla całej rodziny >>
4/22

Lipsk - Miasto dobrej zabawy i aktywnego wypoczynku

Architektura, kultura, sport czy piękne widoki – powody do odwiedzenia Lipska można wymieniać bez końca. To najszybciej rozwijające się miasto w Niemczech zaprasza miłośników muzyki poważnej na koncerty orkiestry symfonicznej Gewandhausu, odkryć można też mnóstwo innych kreatywnych zakamarków. Interesuje Cię aktywny wypoczynek? To dobrze, parki i jeziora w Lipsku to gwarancja mnóstwa atrakcji. Trudno uchwycić klimat Lipska w tekście, dlatego zapraszamy: poczuj go na własnej skórze.

Poznaj szczegóły miejsca >>
5/22

Lipsk - Kajakiem przez miasto

Szukając odpoczynku od miejskiego gwaru trafisz prosto na pokład jednej z wielu łodzi lub kajaków przemierzających kanały i rzeki w całym mieście. To idealny sposób na poznawanie architektury miasta, kanał Karl-Heine-Kanal oferuje szeroki wachlarz atrakcji. Zrób sobie przerwę w jednej z knajpek tuż przy brzegu.

Poznaj szczegóły miejsca >>
6/22

Lipsk - Restauracje i nocne życie

Odkrywając kulturę Lipska koniecznie zjedz w restauracji Auerbachs Keller, która była inspiracją dla „Fausta” Goethego. Nie zamawiaj jednak za wiele – spacerując po ulicach miasta wiele miejsc skusi Cię zapachami dobiegającymi z kuchni. Wieczorem również nie będziesz się nudzić – w ulicach Barfußgässchen oraz Gottschedstraße wiele miejsc zauroczy Cię swoim klimatem.

Poznaj szczegóły miejsca >>
7/22

Paul Scheurich. Projektant porcelany, rysownik, grafik

Paul Scheurich był jednym z najbardziej znaczących projektantów porcelany I połowy XX stulecia. Wystawa czasowa z okazji jego 75. rocznicy śmierci udaje się w poszukiwaniu śladów. Projekty Scheuricha dla Manufaktury Porcelany Meissen i innych niemieckich manufaktur, uzupełnione wykonanymi przez artystę rzadkimi statuami z brązu, rysunkami, ilustracjami i grafiką użytkową na cele reklamowe, prezentują portret wielostronny artysty.

Poznaj szczegóły miejsca >>
8/22

DREZNO – NIEKWESTIONOWANY KLEJNOT SAKSONII

Miasto od lat niezmiennie przyciąga turystów, dba też, by regularnie pojawiały się nowe atrakcje. Od niedawna w Zamku Rezydencyjnym Residenzschloss podziwiać można świeżo zrekonstruowane komnaty reprezentacyjne Augusta II Mocnego, na multimedialną przechadzkę przez historię Twierdzy Drezno zaprasza wystawa Festung Xperience w podziemiach pod Tarasami Brühla, od marca w nowej krasie prezentuje się także najsłynniejsze tutejsze muzeum: Galeria Obrazów Starych Mistrzów.

Poznaj szczegóły miejsca >>
9/22

Zgorzelec - miasto sukienników

Görlitz - miasto sukienników, najbardziej na wschód wysunięte miasto Niemiec, ale przede wszystkim architektoniczna synteza sztuk. Kto odwiedza Görlitz staje się w oka mgnieniu podróżnikiem w czasie. 4.000 misternie odrestaurowanych budowli zabytkowych pochodzi z ostatnich 500 lat europejskiej historii architektury. Wygodne do zwiedzania, usytuowane blisko siebie budynki oczarowują nie tylko jako kulisy hollywoodzkich blockbusterów.

Poznaj szczegóły miejsca >>
10/22

Manufaktura porcelany w Miśni

Poznaj świat pierwszej manufaktury porcelany w Europie, Od założenia w 1710 roku MEISSEN® odznacza się pasją i wyjątkową sztuką. Podczas pokazowych warsztatów słynna porcelana zostaje przywrócona do życia. Zakupy i przysmaki w Café & Restaurant MEISSEN® uprzyjemnią Państwu wizytę.

Poznaj szczegóły miejsca >>
11/22

Twierdza Königstein

Twierdza Königstein stanowi jedyny w swoim rodzaju przykład europejskiego kunsztu budowy twierdz wywierającym silne wrażenie na zwiedzającym. Ponad 750 lat historii stworzyli twierdzę z imponującym zespołem budowli obronnych w stylach architektonicznych późnego gotyku, renesansu, baroku i stylu budowlanego panującego do końcu XIX. wieku.

Poznaj szczegóły miejsca >>
12/22

Miśnia - Zamek Albrechtsburg - Trendsetter od 1471

Miśnia to nie tylko słynna fabryka porcelany. Na brzegu Łaby znajduje się zamek, który zapoczątkował trend architektoniczny w całej Europie. Zamek Albrechtsburg w Miśni jest pierwszą budowlą zamkową w Niemczech przy której charakter obronny odegrał rolę marginalną a funkcją główną stało się reprezentatywne zamieszkanie. Jako najstarszy zamek w Niemczech już od początków jego istnienia stał się prekursorem – trendsetterem potrafiącym odwiedzających wprowadzać w zachwyt swym wybitnym architektonicznym wykonaniem w stylu późnego gotyku. Zamek jest idealnym miejscem dla amatorów fotografii – polecamy zwłaszcza wyprawę po zachodzie słońca…

Poznaj szczegóły miejsca >>
13/22

RADEBEUL – ODKRYJ SAKSOŃSKIE WINNICE

Ponad 800-letnia tradycja, winnice na malowniczych stokach nad Łabą, coroczne festyny winiarskie przyciągające smakoszy z całej Europy, a całość połączona w Saksoński Szlak Wina, czyli ok. 55 km kulinarnych przyjemności. Winnice Schloss Wackerbarth, Weingut Hoflößnitz, Weingut Karl Friedrich Aust i inne zachęcają do odwiedzin. W Radebeul ma swoją siedzibę także Muzeum Karola Maya.

Poznaj szczegóły miejsca >>
14/22

Zwickau - Początki światowej motoryzacji

W Zwickau w 1904 r rozpoczął budowę pojazdów mechanicznych August Horch. Dziś w byłej fabryce cieszą oko fanów oldtimerów błyszczące karoserie luksusowych modeli, takich jak: Horch, Audi, Wanderer i DKW, ale także będące dziś niemal kultem modele Trabanta. Prezentowane są tutaj w nowym blasku stare oryginalne pojazdy.

Poznaj szczegóły miejsca >>
15/22

Spacer po Lipskim Szlaku Muzycznym

Kulturowe i architektoniczne piękno Lipska zawsze było źródłem inspiracji dla kreatywnych umysłów. Kompozytorzy tacy jak Bach, Mendelssohn, Schumann i Wagner mieszkali w mieście, a większość ich domów i miejsc pracy jest wciąż obecna. Lipski Szlak Muzyczny łączy 23 autentyczne miejsca na 5-kilometrowym szlaku pieszym w centrum miasta.

Poznaj szczegóły miejsca >>
16/22

Pirna - brama do Szwajcarii Saksońskiej

To miasto jak malowane leży w krajobrazie Drezdeńskiej Doliny Nadłabskiej z jej winnicami, pałacami i masywami nadłabskiego piaskowca Parku Narodowego Szwajcarii Saksońskiej. Z daleka witają wieże kościelne średniowiecznej Starówki. Aż się nie chce wierzyć, że to miasto przeżyło niezwykle burzliwą historię - od pierwszych wzmianek archiwalnych biskupa Henryka Miśnieńskiego w 1233 r., przez Wojnę Północną w 1706 r., aż po straszną katastrofę powodzi w 2002 r.

Poznaj szczegóły miejsca >>
17/22

Budziszyn - Średniowieczny manhattan - Miasto baszt

Sylwetka Budziszyna wznosi się efektownie pośród górzystego krajobrazu Górnych Łużyc. Spacer po starannie odnowionej Starówce z jej zabytkami, basztami, średniowiecznymi uliczkami i zaułkami, bulwarami i knajpkami zapoznaje z ponad 1000-letnią historią miasta.

Poznaj szczegóły miejsca >>
18/22

Torgau - miasto reformacji

Dawna stolica elektoratu Saksonii uwodzi odwiedzających swoją 1000-letnią historią. Torgau jest jednym z najlepiej zachowanych niemieckich miast renesansowych. Spacer wąskimi uliczkami ukazuje ponad 500 zabytków z późnego gotyku i renesansu. Zamek Hartenfels jest prawdopodobnie najbardziej znanym i wyjątkowym budynkiem w mieście. Znajduje się w pobliżu centrum na brzegu Łaby.

Poznaj szczegóły miejsca >>
19/22

Górne Łużyce - najpiękniejszy region wakacyjny w Niemczech.

To miejsce gdzie na małej przestrzeni natura doskonale współgra z kulturą, przyciąga fascynującymi widokami, osobliwymi skałami oraz największym pojezierzem europejskim stworzonym przez człowieka. Tutaj młodzi ciałem oraz młodzi duchem spędzą wiele niezapomnianych chwil korzystając z „Hitów wakacyjnych Górnych Łużyc”.

Poznaj szczegóły miejsca »
20/22

Wystawa stała dot. żeglugi – Odpływamy!

Witamy na pokładzie naszej ekspozycji stałej pt. „Zwolnić cumy!” W efektownym, stylizowanym kadłubie statku przedstawiona została 1000-letnia historia żeglugi morskiej i śródlądowej. Możesz usłyszeć i zobaczyć jak dawniej marynarze żeglowali po oceanach, co jedli pasażerowie na wielkich transatlantykach oraz jak harowała załoga kutrów rybackich w NRD. A w naszej cyfrowej grze możesz wraz z innymi żeglarzami wziąć udział w wyścigu regat.

Poznaj szczegóły miejsca »
21/22

Park Przygody Kulturinsel

Kto tęskni za przygodą, powinien odwiedzić tajemniczy świat ludu Turisede, Park Przygody Kulturinsel. Ten zatopiony w zieleni park jest doskonałym miejscem dla odkrywców zagubionego świata ludu Turisede! Tajemne podziemne przejścia, domy na drzewach, obiekty, na które można się wspiąć, ścieżki prowadzące przez szczyty, zwariowane zwierzęta, dzikie fontanny oraz wiele innych mistycznych miejsc zapewni urozmaicony i ciekawy dzień.

Poznaj szczegóły miejsca »
22/22

W Górnych Łużycach pojawiły się dinozaury

Co roku od kwietnia do końca października Park Dinozaurów koło Budziszyna (Bautzen) zaprasza na emocjonującą podróż w czasie do świata sprzed 80 lub 100 milionów lat. Ponad 200 naturalnej wielkości i wyglądających jak żywe prehistorycznych olbrzymów zamieszkuje ten jedyny w swoim rodzaju park. Zapraszają one na emocjonującą podróż w przeszłość.

Poznaj szczegóły miejsca »

Warto wiedzieć

  • Wszystkie
  • Aktywnie
  • Zamki
  • Rowery
  • Szlaki Piesze
  • Kulinaria
  • Historia
  • Z Rodziną
  • Adwent
slider1 slider2 slider3 slider4 slider5 slider6 slider7
Wyjazd do Saksonii jest tańszy, niż myślisz
Pomimo bycia jednym z najbardziej rozwiniętych krajów Europy, Niemcy nie należą do najdroższych państw na naszym kontynencie. Często ceny w Niemczech są porównywalne do tych polskich, jeśli bierzemy pod uwagę żywność lub ubrania. Podobnie jak w Polsce, w Niemczech bardzo popularne są duże dyskonty, w których ceny wielu produktów są porównywalne do tych w Polsce. Za obiad w restauracji zapłacimy w okolicach 10 do 15€, za piwo lub napój dopłacimy kolejne 3 do 4€. Pojedyncze bilety komunikacji miejskiej są dosyć drogie w niemal całym kraju. Za bilet jednorazowy przesiadkowy zapłacimy z reguły od 2 do 3€. Bardziej opłaca się kupić bilet czasowy np. 24h. Pociągi należą do drogich, dlatego lepiej kupić bilet wcześniej i być zaopatrzonym w kartę Bahncard. Zaoszczędzi to 50% ceny biletu na stacji! Pokój w hotelu w przyzwoitym standardzie w dobrej lokalizacji możemy znaleźć już w przedziale 40-60€, pokój bez łazienki za 30-40€, a niesamodzielny pokój w hostelu za 15-30€. Warto szukać promocji na popularnych portalach rezerwacyjnych i rozpocząć poszukiwania odpowiednio wcześniej.

Dowiedz się więcej o kosztach podróżowania po Niemczech »
Przydatne linki

Poszukaj noclegu

Rodzina

Tanio i przytulnie

Komfortowe pokoje i mniejsze apartamenty przewidziane na rodzinę z dziećmi lub grupę przyjaciół. Dla amatorów zwiedzania w wersji budżetowej.

Sprawdź ofertę

Pełen luksus

Ekskluzywne apartamenty i luksusowe pokoje z bogatym wyposażeniem dla wielbicieli wyższego standardu. Zakwaterowanie dla dwóch i więcej osób.

Sprawdź ofertę

Singiel/Para

Tanio i przytulnie

Przytulne bazy wypadowe w podróży dla jednej osoby lub pary. Podstawowe wyposażenie i usługi oraz łatwy dojazd do wybranych atrakcji miasta.

Sprawdź ofertę

Pełen luksus

Wysoki standard zakwaterowania idealnego na niezapomniany weekend lub dłuższy pobyt dla 1-2 osób. Dodatkowe wygody wzbogacą wrażenia z wyjazdu.

Sprawdź ofertę
mapa saksonii mapa saksonii