Witryna "Saksonianaweekend.pl" używa cookies. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane przez serwer www i przechowywane przez oprogramowanie komputera przeglądarki. Kiedy przeglądarka ponownie połączy się ze stroną, witryna rozpoznaje rodzaj urządzenia, z którego łączy się użytkownik. Parametry pozwalają na odczytanie informacji w nich zawartych jedynie serwerowi, który je utworzył. Cookies ułatwiają więc korzystanie z wcześniej odwiedzonych witryn. Czytaj więcej

Majówka w saksonii Majówka w saksonii Majówka w saksonii Majówka w saksonii Majówka w saksonii Majówka w saksonii
1/20

Saksonia jest bliżej niż myślisz!

Zaledwie 2h i 40 min. jazdy samochodem z Wrocławia leży stolica jednego z najpiękniejszych europejskich regionów turystycznych. Możesz też skorzystać z połączenia lotniczego z Berlinem i do Saksonii dostać się pociągiem. Saksonia oferuje wszystko, co potrzebne do spędzenia niezapomnianego urlopu czy wypadu weekendowego. W bogatej ofercie atrakcji znajdują się nie tylko zapierające dech w piersiach krajobrazy, lecz również cuda architektury, arcydzieła ze świata sztuki oraz kulinaria.

2/20

NOWE POJEZIERZE LIPSKIE

Każde jezioro Nowego Pojezierza Lipskiego ma swoje własne cechy charakterystyczne i oferuje szczególne przeżycia. Jeziora łączy jedno: doskonała jakość wody. Czy to aktywne uprawianie sportów wodnych, czy też spokojna kąpiel z rodziną i przyjaciółmi - w Lipsku na pewno znajdziesz swoje ulubione jezioro.

© Tom Williger

Odkryj Pojezierze Lipskie »

Lipsk - 10 pomysłów na aktywny urlop »
3/20

ZOO W LIPSKU

Sześć światów przygód, w tym tropikalny świat Gondwanaland i wyjątkowy wybieg dla małp Pongoland, zabierają zwiedzających lipskiego Zoo w podróż dookoła świata. W 2022 roku wraz z modernizacją akwarium i jego otwarciem zakończono kolejny element układanki w kierunku "Zoo przyszłości". Odkryjcie to szczególne miejsce z nami!

© Philipp Kirschner

Zoo w Lipsku - dowiedz się więcej »

Oficjalna strona Zoo w Lipsku »
4/20

WYCIECZKI ROWEROWE W LIPSKU I OKOLICACH

Trasy rowerowe w Lipsku i regionie są przeznaczone dla wszystkich rodzajów rowerów – graveli, rowerów elektrycznych i rowerów cargo: poznajcie urozmaicone trasy z centrum miasta na Nowe Pojezierze Lipskie na północ i południe od Lipska, wzdłuż romantycznych biegów rzek Mulde i Zschopau albo przez góry i doliny do okazałych grodów i zamków.

© Szymon Nitka

Poznaj szczegóły miejsca »

Lipsk i pojezierze Lipskie na rowerze »
Goerlitz
5/20

Görlitz - wydarzenia kulturalne w wymarzonej scenerii

Żywe, młode i o europejskim charakterze – tak można opisać liczne imprezy, które odbywają się w mieście nad Nysą przez okrągły rok. Jednym z najważniejszych wydarzeń jest coroczny Międzynarodowy Festiwal Teatrów Ulicznych ViaThea. Przez trzy dni w lipcu artyści z całego świata zamieniają ulice i place miasta w niesamowitą krainę fantazji. Inne atrakcyjne wydarzenia to Jarmark Garncarski i Dni Jazzu.

Poznaj szczegóły miejsca »
Kulinaria
6/20

Odkryj smak Görlitz - to jest pyszne!

Dzięki niezwykłemu krajobrazowi miejskiemu, bogatej historii i różnorodnej ofercie kulturalnej, Europa-Miasto nad Nysą dostarcza wielu wrażeń. Oczywiście dotyczy to również zaspokajania pragnień kulinarnych. Menu w polsko-niemieckim mieście nad Nysą ukazuje zadziwiającą różnorodność. Znajdziecie tu liczne tradycyjne potrawy nawiązujące do kuchni śląskiej, saksońskiej i polskiej. Ale to bynajmniej nie wszystko. Restauratorzy i szefowie kuchni prezentują kreatywne połączenia regionalnych produktów, wegańskie i wegetariańskie przysmaki, nowe interpretacje klasycznych potraw i oczywiście zawsze zapewniają dużo smaku. Fani smaku koniecznie powinni zaopatrzyć się w „paszport smakosza” – wejściówki na ucztę do sześciu wybranych restauracji w Görlitz i Zgorzelcu, z dodatkową niespodzianką.

© Paweł Sosnowski

Poznaj szczegóły miejsca »
Kino
7/20

Filmowe Görliwood

Kamera-akcja! Görlitz to prawdziwie gwiazdorskie miasto - nakręcono tu już ponad 100 filmów. Specjalne wycieczki filmowe dają fanom kina możliwość odkrycia miasta śladami międzynarodowych gwiazd. Polecamy również wycieczkę objazdową „Na tropie Görliwood”. Czerwony piętrowy autobus odwiedza ważne miejsca w mieście, które służyły za plan filmowy. A z odrobiną szszęścia można nawet natknąć się na międzynarodową gwiazdę filmową.

Poznaj szczegóły miejsca »
8/20

Miasto wież ze średniowiecznym klimatem

Znane wydarzenia, takie jak Wielkanoc Serbołużyczan lub jeden z najstarszych niemieckich jarmarków Bożonarodzeniowych, Bautzener Wenzelsmarkt, czekają na Ciebie w środku średniowiecznego krajobrazu. Dowiedz się więcej o kulturze Serbołużyczan w Muzeum Serbołużycznym, restauracji serbołużyckiej Wjelbik lub Domu Serbołużyczan.

© Philipp Zieger

Poznaj szczegóły miejsca »
9/20

Görlitz - miasto sukienników

Görlitz - miasto sukienników, najbardziej na wschód wysunięte miasto Niemiec, ale przede wszystkim architektoniczna synteza sztuk. Kto odwiedza Görlitz staje się w oka mgnieniu podróżnikiem w czasie. 4.000 misternie odrestaurowanych budowli zabytkowych pochodzi z ostatnich 500 lat europejskiej historii architektury. Wygodne do zwiedzania, usytuowane blisko siebie budynki oczarowują nie tylko jako kulisy hollywoodzkich blockbusterów.

© Rainer Weisflog

Poznaj szczegóły miejsca »
Porcelana
10/20

Rowerowe przygody na szlakach wzdłuż Odry i Nysy oraz Sprewy

Szlak Rowerowy Odra-Nysa oraz Szlak Rowerowy wzdłuż Sprewy są równie czarujące, a zarazem pełne różnorodnego ‘temperamentu’ - jak bliźnięta dwujajowe. To najbardziej znane trasy rowerowe w regionie. Bliźniaki te można znakomicie połączyć w pętlę rowerową o długości 270 km, zwaną Bliźniaczym Szlakiem Rowerowym, która łączy dwa obiekty UNESCO. Wpisany na listę światowego dziedzictwa Park Mużakowski, położony nad brzegiem polsko-niemieckiej granicznej rzeki Nysy, po zaledwie kilku kilometrach łączy się z rezerwatem biosfery Górnołużycka Kraina Wrzosowisk i Stawów. Trasa ta jest również idealna dla miłośników miast. Görlitz, znane jako Görliwood, jest najdalej na wschód wysuniętym miastem Niemiec i zachwyca mieszczańsko-wytworną scenerią starego miasta. Kolejną atrakcją jest ponad 1000-letnie, średniowieczne miasto Budziszyn z 15 wieżami i malowniczymi uliczkami.

© Philipp Herfort

Poznaj szczegóły miejsca »
11/20

ZAMEK HUBERTUSBURG

Zamek Hubertusburg, nazwany na cześć patrona polowań, reprezentuje jedno z najbardziej zaawansowanych osiągnięć architektury saksońskiego baroku. Jest to największy i dawniej najwspanialszy zamek w Europie.

© Harald Goebl

Poznaj szczegóły miejsca »
12/20

Weź udział w interaktywnej przygodzie za pomocą tabletu HistoPad w zamku Albrechtsburg w Meissen!

Zwiedzaj unikalną architekturę zamku Albrechtsburg w Meissen i dowiedz się więcej o licznych freskach i ciekawostkach za pomocą VR (Virtual Reality - wirtualna rzeczywistość) oglądając rekonstrukcje 3D, interaktywne mapy i obrazy w wysokiej rozdzielczości. Dostępne w 10 językach, także w j. polskim, również dla osób niepełnosprawnych. Cena Histopad jest wliczona w cenie biletu.

Oficjalna informacja o Histopad »

Poznaj szczegóły miejsca »
13/20

RADEBEUL – ODKRYJ SAKSOŃSKIE WINNICE

Ponad 800-letnia tradycja, winnice na malowniczych stokach nad Łabą, coroczne festyny winiarskie przyciągające smakoszy z całej Europy, a całość połączona w Saksoński Szlak Wina, czyli ok. 55 km kulinarnych przyjemności. Winnice Schloss Wackerbarth, Weingut Hoflößnitz, Weingut Karl Friedrich Aust i inne zachęcają do odwiedzin. W Radebeul ma swoją siedzibę także Muzeum Karola Maya.

Poznaj szczegóły miejsca »
14/20

Zwickau - Początki światowej motoryzacji

W Zwickau w 1904 r rozpoczął budowę pojazdów mechanicznych August Horch. Dziś w byłej fabryce cieszą oko fanów oldtimerów błyszczące karoserie luksusowych modeli, takich jak: Horch, Audi, Wanderer i DKW, ale także będące dziś niemal kultem modele Trabanta. Prezentowane są tutaj w nowym blasku stare oryginalne pojazdy.

Poznaj szczegóły miejsca »
15/20

Pirna - brama do Szwajcarii Saksońskiej

To miasto jak malowane leży w krajobrazie Drezdeńskiej Doliny Nadłabskiej z jej winnicami, pałacami i masywami nadłabskiego piaskowca Parku Narodowego Szwajcarii Saksońskiej. Z daleka witają wieże kościelne średniowiecznej Starówki. Aż się nie chce wierzyć, że to miasto przeżyło niezwykle burzliwą historię - od pierwszych wzmianek archiwalnych biskupa Henryka Miśnieńskiego w 1233 r., przez Wojnę Północną w 1706 r., aż po straszną katastrofę powodzi w 2002 r. W tym roku Pirna i Drezno obchodzą 300 urodziny Canaletta. Artysta namalował 11 “wedut” - obrazów przedstawiających panoramy tych miast.

Poznaj szczegóły miejsca »
16/20

DREZNO – NIEKWESTIONOWANY KLEJNOT SAKSONII

Miasto od lat niezmiennie przyciąga turystów. Zawsze warto je odwiedzić, choćby na weekend, odetchnąć, podelektować się pięknem zbiorów sztuki, posiedzieć w kafejkach na starówce, wybrać na niespieszny rejs parostatkiem pośród malowniczych widoków. Albo aktywnie: na rower i do pobliskiej Krainy Łaby, zajechać do winnic, poodkrywać pałace i ogrody. Co warto zobaczyć w Dreźnie i jego okolicach?

Poznaj szczegóły miejsca »
17/20

Torgau - miasto reformacji

Dawna stolica elektoratu Saksonii uwodzi odwiedzających swoją 1000-letnią historią. Torgau jest jednym z najlepiej zachowanych niemieckich miast renesansowych. Spacer wąskimi uliczkami ukazuje ponad 500 zabytków z późnego gotyku i renesansu. Zamek Hartenfels jest prawdopodobnie najbardziej znanym i wyjątkowym budynkiem w mieście. Znajduje się w pobliżu centrum na brzegu Łaby.

© Rainer Weisflog

Poznaj szczegóły miejsca »
annaberg buchholz
18/20

Annaberg-Buchholz - natura i sztuka

„Szczęść Boże“! Położne w Rudawach miasto Annaberg-Buchholz oczarowuje swoją przepiękną panoramą urozmaiconą mistrzowsko wykonanym rękodziełem, żywą sztuką sakralną, filigranowym rzemiosłem i kulinarnymi przysmakami. Odkryj różnorodność górniczych i rzemieślniczych tradycji, a także miejsce działalności legendarnego matematyka Adama Riesa.

Poznaj szczegóły miejsca »
19/20

Zittau - powrót do korzeni

Żytawa - leżąca na styku trzech państw: Polski, Czech i Niemiec, bogata w kulturę i urokliwa piękność pełna jest fascynującej architektury z okresu największego rozkwitu „Górnołużyckiego Związku Sześciu Miast” oraz skarbów sakralnych. Rozciągające się u bram miasta pasmo górskie zaprasza na niczym nieograniczoną rozrywkę w plenerze i górskie przejazdy kolejką wąskotorową.

© SOEG mbH

Poznaj szczegóły miejsca »
20/20

Freiberg - historia której możesz dotkąć

Freiberg - miasto srebra, leżące u stóp gór Rudawskich zachwyca niebiańskimi dźwiękami „króla instrumentów”, atrakcjami ukrytymi głęboko pod ziemią, wytwornymi domami mieszczańskimi i kamieniami szlachetnymi, których piękna nie da się nawet opisać słowami.

© Detlev_Müller

Poznaj szczegóły miejsca »

Warto wiedzieć

  • Wszystkie
  • Aktywnie
  • Zamki
  • Rowery
  • Szlaki Piesze
  • Kulinaria
  • Historia
  • Z Rodziną
  • Adwent

wyjazd do Saksonii - ile zapłacisz

Pomimo bycia jednym z najbardziej rozwiniętych krajów Europy, Niemcy nie należą do najdroższych państw na naszym kontynencie. Często ceny w Niemczech są porównywalne do tych polskich, jeśli bierzemy pod uwagę żywność lub ubrania. Podobnie jak w Polsce, w Niemczech bardzo popularne są duże dyskonty, w których ceny wielu produktów są porównywalne do tych w Polsce. Za obiad w restauracji zapłacimy w okolicach 15 do 20€, za piwo lub napój dopłacimy kolejne 4 do 5€.

Pokój w hotelu w przyzwoitym standardzie w dobrej lokalizacji możemy znaleźć już w przedziale 40-60€, pokój bez łazienki za 30-40€, a niesamodzielny pokój w hostelu za 15-30€. Warto szukać promocji na popularnych portalach rezerwacyjnych i rozpocząć poszukiwania odpowiednio wcześniej.Od 1 maja w Niemczech wejdzie w życie jeden bilet miesięczny dla transportu publicznego. Bilet będzie dostępny przez aplikację jako subskrypcja na smartfonie lub jako karta chipowa. Początkowo będzie także dostępny w formie papierowej. Abonament można będzie anulować co miesiąc.


Dowiedz się więcej o D-Ticket
Dowiedz się więcej o kosztach podróżowania po Niemczech »
©Wolfgang Gärtner

nocleg dopasowany do ciebie

Rodzina

Tanio i przytulnie

Komfortowe pokoje i mniejsze apartamenty przewidziane na rodzinę z dziećmi lub grupę przyjaciół. Dla amatorów zwiedzania w wersji budżetowej.

Sprawdź ofertę

Pełen luksus

Ekskluzywne apartamenty i luksusowe pokoje z bogatym wyposażeniem dla wielbicieli wyższego standardu. Zakwaterowanie dla dwóch i więcej osób.

Sprawdź ofertę

Singiel/Para

Tanio i przytulnie

Przytulne bazy wypadowe w podróży dla jednej osoby lub pary. Podstawowe wyposażenie i usługi oraz łatwy dojazd do wybranych atrakcji miasta.

Sprawdź ofertę

Pełen luksus

Wysoki standard zakwaterowania idealnego na niezapomniany weekend lub dłuższy pobyt dla 1-2 osób. Dodatkowe wygody wzbogacą wrażenia z wyjazdu.

Sprawdź ofertę

Odwiedź nasz nowy portal informacyjny

Rodzina

Zaplanuj Majówkę w Saksonii!

Jeżeli planujesz wycieczkę do Saksonii serdecznie zapraszamy na nasz nowy portal informacyjny! Aktualności, atrakcje turystyczne, propozycje wycieczek. Warto zajrzeć!

Odbierz Pakiet