foto_slider foto-slider-map

48h w Saksonii - każde miasto oferuje coś specjalnego!

1/22

Saksonia jest bliżej niż myślisz!

Zaledwie 2h i 40 min. jazdy samochodem z Wrocławia leży stolica jednego z najpiękniejszych europejskich regionów turystycznych. Możesz też skorzystać z połączenia lotniczego z Berlinem i do Saksonii dostać się pociągiem. Saksonia oferuje wszystko, co potrzebne do spędzenia niezapomnianego urlopu czy wypadu weekendowego. W bogatej ofercie atrakcji znajdują się nie tylko zapierające dech w piersiach krajobrazy, lecz również cuda architektury, arcydzieła ze świata sztuki oraz kulinaria.

2/22

KRAINA ŁABY – ZAMKI, PORCELANA I ROWERY

Największymi atrakcjami regionu są Miśnia, miasto z urzekającą starówką, zamkiem Albrechtsburg i jedną z najbardziej znanych manufaktur porcelany w świecie, oraz pałac myśliwski Augusta Mocnego Schloss Moritzburg. Koneserzy kulinarni chętnie odwiedzają winnice nad Łabą, a niewielkie odległości oraz dobra infrastruktura są wręcz idelne dla wycieczek rowerowych - wzdłuż Łaby biegnie Elberadweg, jedna z najpopularniejszych tras rowerowych w Niemczech.

Poznaj szczegóły miejsca »

Trasy rowerowe wokół Drezna »
3/22

DREZNO I KRAINA ŁABY – DLA CAŁEJ RODZINY

Muzeum Transportu Verkehrsmuseum albo nowoczesna Szklana Manufaktura Volkswagena, ogród Großer Garten z parkową ciuchcią, Zoo, rodzinne kawiarnie z placami zabaw i specjałami dla najmłodszych, park zabaw Oskarshausen, objazd miasta autokarem Stadtrundfahrt, przejażdżki parowymi kolejkami Lößnitzbahn czy podwieszanymi Schwebebahn, Muzeum Higieny Hygienemuseum poświęcone człowiekowi – tu żadna rodzina się nie nudzi!

Drezno dla całej rodziny »
4/22

Lipsk – miasto kultury i aktywnego wypoczynku

Architektura, kultura, sport czy natura - to tylko niektóre z highlightów Lipska, dla których koniecznie trzeba go odwiedzić. Lipsk to jedno z najszybciej rozwijających się miast w Niemczech. Tu każdy znajdzie coś dla siebie: koneserzy muzyki klasycznej, miłośnicy kultury i architektury, zwolennicy sportu czy rodziny chcące spędzić weekend w spokojnym mieście pełnym zieleni. Klasyczny, alternatywny, industrialny i zielony – właśnie taki jest Lipsk w pigułce!

Poznaj szczegóły miejsca »

Lot samolotem nad dachami Lipska (Link do Youtube.com) »
5/22

Lipsk – mała Wenecja

Popływajcie z nami na głębokich lipskich wodach! Ta pulsująca metropolia to miasto położone nad wodą. Przepływa tędy mnóstwo rzek i sztucznie wybudowanych kanałów, dzięki którym można odkrywać piękne zakątki tego miasta z perspektywy kajaku lub łódki. A otoczone jest ono mnóstwem jezior, które powstałych wskutek rewitalizacji dawnych terenów górniczych i dzisiaj służą do aktywnego wypoczynku.

Wodne miasto Lipsk »

Kajakiem przez industrialny Lipsk (Link do Youtube.com) »
6/22

Lipski szlak muzyczny „Śladami nut“

Zapraszamy na spacer lipskiego szlaku muzycznego „Śladami nut“, który zabierze was w podróż po historii muzyki i znanych osobistości muzycznych Lipska. Żyli i pracowali tu kompozytorzy i muzycy tacy jak Bach, Wagner, Schumann czy Mendelssohn – poznajcie autentyczne miejsca z nimi związane i posłuchajcie powstałych tu kompozycji! Spacer liczy 23 przystanków w samym centrum miasta.

Lipski szlak muzyczny „Śladami nut” »

Broszura „Śladami nut“ »

Posłuchajcie, jak brzmi Lipsk (Link do Youtube.com) »    (koniecznie ze słuchawkami!)
7/22

Zapraszamy na kawę w Lipsku!

Kawa i Lipsk to nierozłączna para. W Lipsku znajduje się najstarsza kawiarnia w Europie, słynny Coffe Baum, a współczesna scena kawiarnia kwitnie. Sprawdźcie, dokąd pójść na najlepszą kawę w Lipsku. Do wypicia koniecznie w lipskim słońcu!

Na kawę w lipskim słońcu »

Gdzie w Lipsku napić się dobrej kawy »
8/22

DREZNO – NIEKWESTIONOWANY KLEJNOT SAKSONII

Miasto od lat niezmiennie przyciąga turystów. Zawsze warto je odwiedzić, choćby na weekend, odetchnąć, podelektować się pięknem zbiorów sztuki, posiedzieć w kafejkach na starówce, wybrać na niespieszny rejs parostatkiem pośród malowniczych widoków. Albo aktywnie: na rower i do pobliskiej Krainy Łaby, zajechać do winnic, poodkrywać pałace i ogrody. Co warto zobaczyć w Dreźnie i jego okolicach?

Poznaj szczegóły miejsca »
9/22

Zgorzelec - miasto sukienników

Görlitz - miasto sukienników, najbardziej na wschód wysunięte miasto Niemiec, ale przede wszystkim architektoniczna synteza sztuk. Kto odwiedza Görlitz staje się w oka mgnieniu podróżnikiem w czasie. 4.000 misternie odrestaurowanych budowli zabytkowych pochodzi z ostatnich 500 lat europejskiej historii architektury. Wygodne do zwiedzania, usytuowane blisko siebie budynki oczarowują nie tylko jako kulisy hollywoodzkich blockbusterów.

Poznaj szczegóły miejsca »
10/22

Manufaktura porcelany w Miśni

Poznaj świat pierwszej manufaktury porcelany w Europie, Od założenia w 1710 roku MEISSEN® odznacza się pasją i wyjątkową sztuką. Podczas pokazowych warsztatów słynna porcelana zostaje przywrócona do życia. Zakupy i przysmaki w Café & Restaurant MEISSEN® uprzyjemnią Państwu wizytę.

Poznaj szczegóły miejsca »
11/22

Twierdza Königstein

Twierdza Königstein stanowi jedyny w swoim rodzaju przykład europejskiego kunsztu budowy twierdz wywierającym silne wrażenie na zwiedzającym. Ponad 750 lat historii stworzyli twierdzę z imponującym zespołem budowli obronnych w stylach architektonicznych późnego gotyku, renesansu, baroku i stylu budowlanego panującego do końcu XIX. wieku.

Poznaj szczegóły miejsca »
12/22

Weź udział w interaktywnej przygodzie za pomocą tabletu HistoPad w zamku Albrechtsburg w Meissen!

Zwiedzaj unikalną architekturę zamku Albrechtsburg w Meissen i dowiedz się więcej o licznych freskach i ciekawostkach za pomocą VR (Virtual Reality - wirtualna rzeczywistość) oglądając rekonstrukcje 3D, interaktywne mapy i obrazy w wysokiej rozdzielczości. Dostępne w 10 językach, także w j. polskim, również dla osób niepełnosprawnych. Cena Histopad jest wliczona w cenie biletu.

Oficjalna informacja o Histopad »

Poznaj szczegóły miejsca »
13/22

RADEBEUL – ODKRYJ SAKSOŃSKIE WINNICE

Ponad 800-letnia tradycja, winnice na malowniczych stokach nad Łabą, coroczne festyny winiarskie przyciągające smakoszy z całej Europy, a całość połączona w Saksoński Szlak Wina, czyli ok. 55 km kulinarnych przyjemności. Winnice Schloss Wackerbarth, Weingut Hoflößnitz, Weingut Karl Friedrich Aust i inne zachęcają do odwiedzin. W Radebeul ma swoją siedzibę także Muzeum Karola Maya.

Poznaj szczegóły miejsca »
14/22

Zwickau - Początki światowej motoryzacji

W Zwickau w 1904 r rozpoczął budowę pojazdów mechanicznych August Horch. Dziś w byłej fabryce cieszą oko fanów oldtimerów błyszczące karoserie luksusowych modeli, takich jak: Horch, Audi, Wanderer i DKW, ale także będące dziś niemal kultem modele Trabanta. Prezentowane są tutaj w nowym blasku stare oryginalne pojazdy.

Poznaj szczegóły miejsca »
15/22

Pirna - brama do Szwajcarii Saksońskiej

To miasto jak malowane leży w krajobrazie Drezdeńskiej Doliny Nadłabskiej z jej winnicami, pałacami i masywami nadłabskiego piaskowca Parku Narodowego Szwajcarii Saksońskiej. Z daleka witają wieże kościelne średniowiecznej Starówki. Aż się nie chce wierzyć, że to miasto przeżyło niezwykle burzliwą historię - od pierwszych wzmianek archiwalnych biskupa Henryka Miśnieńskiego w 1233 r., przez Wojnę Północną w 1706 r., aż po straszną katastrofę powodzi w 2002 r.

Poznaj szczegóły miejsca »
16/22

Budziszyn - Średniowieczny manhattan - Miasto baszt

Sylwetka Budziszyna wznosi się efektownie pośród górzystego krajobrazu Górnych Łużyc. Spacer po starannie odnowionej Starówce z jej zabytkami, basztami, średniowiecznymi uliczkami i zaułkami, bulwarami i knajpkami zapoznaje z ponad 1000-letnią historią miasta.

Poznaj szczegóły miejsca »
17/22

Torgau - miasto reformacji

Dawna stolica elektoratu Saksonii uwodzi odwiedzających swoją 1000-letnią historią. Torgau jest jednym z najlepiej zachowanych niemieckich miast renesansowych. Spacer wąskimi uliczkami ukazuje ponad 500 zabytków z późnego gotyku i renesansu. Zamek Hartenfels jest prawdopodobnie najbardziej znanym i wyjątkowym budynkiem w mieście. Znajduje się w pobliżu centrum na brzegu Łaby.

Poznaj szczegóły miejsca »
18/22

Annaberg-Buchholz - natura i sztuka

„Szczęść Boże“! Położne w Rudawach miasto Annaberg-Buchholz oczarowuje swoją przepiękną panoramą urozmaiconą mistrzowsko wykonanym rękodziełem, żywą sztuką sakralną, filigranowym rzemiosłem i kulinarnymi przysmakami. Odkryj różnorodność górniczych i rzemieślniczych tradycji, a także miejsce działalności legendarnego matematyka Adama Riesa.

Poznaj szczegóły miejsca »
19/22

Wystawa stała dot. żeglugi – Odpływamy!

Witamy na pokładzie naszej ekspozycji stałej pt. „Zwolnić cumy!” W efektownym, stylizowanym kadłubie statku przedstawiona została 1000-letnia historia żeglugi morskiej i śródlądowej. Możesz usłyszeć i zobaczyć jak dawniej marynarze żeglowali po oceanach, co jedli pasażerowie na wielkich transatlantykach oraz jak harowała załoga kutrów rybackich w NRD. A w naszej cyfrowej grze możesz wraz z innymi żeglarzami wziąć udział w wyścigu regat.

Poznaj szczegóły miejsca »
20/22

Zittau - powrót do korzeni

Żytawa - leżąca na styku trzech państw: Polski, Czech i Niemiec, bogata w kulturę i urokliwa piękność pełna jest fascynującej architektury z okresu największego rozkwitu „Górnołużyckiego Związku Sześciu Miast” oraz skarbów sakralnych. Rozciągające się u bram miasta pasmo górskie zaprasza na niczym nieograniczoną rozrywkę w plenerze i górskie przejazdy kolejką wąskotorową.

Poznaj szczegóły miejsca »
21/22

Freiberg - historia której możesz dotkąć

Freiberg - miasto srebra, leżące u stóp gór Rudawskich zachwyca niebiańskimi dźwiękami „króla instrumentów”, atrakcjami ukrytymi głęboko pod ziemią, wytwornymi domami mieszczańskimi i kamieniami szlachetnymi, których piękna nie da się nawet opisać słowami.

Poznaj szczegóły miejsca »
22/22

NIESAMOWITA PODRÓŻ W CZASIE!

Nowość w poddrezdeńskiej Krainie Łaby! Histopad – unikatowy cyfrowy przewodnik w formie tabletu zabiera w niezwykle interesującą podróż przez historię jednych z najwspanialszych saksońskich zabytków: zamku Albrechtsburg w Miśni, a od sezonu 2021 także pałacu w Moritzburgu. Wspaniała zabawa połączona z poznawaniem historii. Histopady są dostępne także w języku polskim.

Poznaj szczegóły o Histopad »

Oficjalna strona pałacu Moritzburg »

Warto wiedzieć

  • Wszystkie
  • Aktywnie
  • Zamki
  • Rowery
  • Szlaki Piesze
  • Kulinaria
  • Historia
  • Z Rodziną
  • Adwent
slider1 slider2 slider3 slider4
Wyjazd do Saksonii jest tańszy, niż myślisz
Pomimo bycia jednym z najbardziej rozwiniętych krajów Europy, Niemcy nie należą do najdroższych państw na naszym kontynencie. Często ceny w Niemczech są porównywalne do tych polskich, jeśli bierzemy pod uwagę żywność lub ubrania. Podobnie jak w Polsce, w Niemczech bardzo popularne są duże dyskonty, w których ceny wielu produktów są porównywalne do tych w Polsce. Za obiad w restauracji zapłacimy w okolicach 10 do 15€, za piwo lub napój dopłacimy kolejne 3 do 4€. Pojedyncze bilety komunikacji miejskiej są dosyć drogie w niemal całym kraju. Za bilet jednorazowy przesiadkowy zapłacimy z reguły od 2 do 3€. Bardziej opłaca się kupić bilet czasowy np. 24h. Pociągi należą do drogich, dlatego lepiej kupić bilet wcześniej i być zaopatrzonym w kartę Bahncard. Zaoszczędzi to 50% ceny biletu na stacji! Pokój w hotelu w przyzwoitym standardzie w dobrej lokalizacji możemy znaleźć już w przedziale 40-60€, pokój bez łazienki za 30-40€, a niesamodzielny pokój w hostelu za 15-30€. Warto szukać promocji na popularnych portalach rezerwacyjnych i rozpocząć poszukiwania odpowiednio wcześniej.

Dowiedz się więcej o kosztach podróżowania po Niemczech »
Przydatne linki

Poszukaj noclegu

Rodzina

Tanio i przytulnie

Komfortowe pokoje i mniejsze apartamenty przewidziane na rodzinę z dziećmi lub grupę przyjaciół. Dla amatorów zwiedzania w wersji budżetowej.

Sprawdź ofertę

Pełen luksus

Ekskluzywne apartamenty i luksusowe pokoje z bogatym wyposażeniem dla wielbicieli wyższego standardu. Zakwaterowanie dla dwóch i więcej osób.

Sprawdź ofertę

Singiel/Para

Tanio i przytulnie

Przytulne bazy wypadowe w podróży dla jednej osoby lub pary. Podstawowe wyposażenie i usługi oraz łatwy dojazd do wybranych atrakcji miasta.

Sprawdź ofertę

Pełen luksus

Wysoki standard zakwaterowania idealnego na niezapomniany weekend lub dłuższy pobyt dla 1-2 osób. Dodatkowe wygody wzbogacą wrażenia z wyjazdu.

Sprawdź ofertę
mapa saksonii mapa saksonii