Witryna "Saksonianaweekend.pl" używa cookies. Są to niewielkie pliki tekstowe wysyłane przez serwer www i przechowywane przez oprogramowanie komputera przeglądarki. Kiedy przeglądarka ponownie połączy się ze stroną, witryna rozpoznaje rodzaj urządzenia, z którego łączy się użytkownik. Parametry pozwalają na odczytanie informacji w nich zawartych jedynie serwerowi, który je utworzył. Cookies ułatwiają więc korzystanie z wcześniej odwiedzonych witryn. Czytaj więcej

Saksonia na Weekend:
Zamki
i Pałace

  • header top mobile
1/8

Drezdeński Zwinger - Klejnot Drezna

Jeżeli odwiedzisz Drezno to Zwinger powinien znaleźć się na Twojej trasie wycieczkowej. To jeden z najsłynniejszych pałaców barokowych w Europie. Wybudowany za panowania "polskiego" króla Augusta Mocnego. Służył saksońskim władcom jedynie do celów reprezentacyjnych, był miejscem wystawnych przyjęć i balów. Obecnie na jego terenie zwiedzać można Salon Matematyczno-Fizyczny, w którym znajduje się kolekcja historycznych zegarów i przyrządów naukowych, zbiory zabytkowej porcelany, a także słynną w Europie Galerię Obrazów Starych Mistrzów.

2/8

ODKRYJ BAJECZNĄ KRAINĘ TUŻ ZA GRANICĄ Z POLSKĄ!

Zaledwie 2h i 40 min. jazdy samochodem z Wrocławia leży stolica jednego z najpiękniejszych europejskich regionów turystycznych. Saksonia oferuje wszystko, co potrzebne do spędzenia niezapomnianego urlopu czy wypadu weekendowego. W bogatej ofercie atrakcji znajdują się nie tylko zapierające dech w piersiach krajobrazy, lecz również cuda architektury, arcydzieła ze świata sztuki oraz kulinaria. Wspomnienia z Saksonii na długo zostają w pamięci.

3/8

Albrechtsburg, wyznacza trendy od setek lat

Miśnia to nie tylko słynna fabryka porcelany. Na brzegu Łaby znajduje się zamek, który zapoczątkował trend architektoniczny w całej Europie. Zamek Albrechtsburg w Miśni jest pierwszą budowlą zamkową w Niemczech przy której charakter obronny odegrał rolę marginalną a funkcją główną stało się reprezentatywne zamieszkanie. Jako najstarszy zamek w Niemczech już od początków jego istnienia stał się prekursorem – trendsetterem potrafiącym odwiedzających wprowadzać w zachwyt swym wybitnym architektonicznym wykonaniem w stylu późnego gotyku. Zamek jest idealnym miejscem dla amatorów fotografii – polecamy zwłaszcza wyprawę po zachodzie słońca…

4/8

Zobacz, nigdy nie zdobytą twierdzę na szczycie góry

Königstein to 750 lat historii, setki usprawnień, zmian technologicznych, które pozwoliło stworzyć niesamowitą twierdzę na wysokości 247 metrów nad poziomem rzeki Łaby płynącej poniżej zamku. Na terenie twierdzy znajdują się liczne obiekty, które razem tworzą samowystarczalne małe miasteczko w pełni niezależne od wydarzeń poza jego murami. To jedno z najbardziej malowniczych miejsc w regionie – pozycja obowiązkowa dla każdego odwiedzającego Saksonie. Ciekawostka: w piwnicy twierdzy znajduje się największa beczka do wina na świecie (pojemność 238.000 litrów).

5/8

Pałac Moritzburg słynie z fascynujących wnętrz

Swoją nazwę pałac Moritzburg, najpiękniejszy w Saksonii pałac otoczony wodą, zawdzięcza księciu Maurycemu, po niemiecku: Moritz. To on kazał sobie zbudować nieopodal Drezna w roku 1542 tę rezydencję myśliwską. W roku 1723 August Mocny Sas, król Polski i elektor Saksonii, daje zlecenie słynnemu „architektowi Zwingeru”, Mateuszowi Danielowi Pöppelmannowi, wspaniałej przebudowy pałacu, aby stworzyć odpowiednie warunki dla swoich hucznych biesiad.

6/8

Pillnitz - Lekkość i czar kwiecia

Dla budowy rozległego założenia pałacowego i parkowego w Pillnitz rycerz Joachim von Loß wymaga wysokich ofiar od swoich poddanych. Dlatego jeszcze do dziś ten „zły Loß” ma w postaci czarnego psa wyć do księżyca. Polski król i elektor saski, August Mocny Sas, który niegdyś dziedziczy tę posiadłość, przekazuje je najpierw swojej kochance, Annie Konstancji von Cosel, która rozpoczyna barokową przebudowę pałacu Pillnitz. Gdy jednak hrabina Cosel popada w najwyższe niełaski, polski król zleca sam rekonstrukcję Pałacu na Wzgórzu i nad Wodą według planów słynnego architekta, Mateusza Daniela Pöppelmanna.

7/8

Augustusburg - zamek polowań i hucznych zabaw

Oczekuje Państwa tutaj jeden z najznakomitszych renesansowych zespołów architektonicznych Niemiec. Z daleka już witają przybysza monumentalność i wyważone piękno zamku, który niemal króluje na występie skalnym nad doliną rzeki Zschopau. Obok restauracji i schroniska młodzieżowego zamek posiada dzięki insteresującym zbiorom muzealnym szczególne atrakcje turystyczne. I tak można tu zwiedzić Muzeum Motocykli, Muzeum Powozów oraz Muzeum Zwierzyny Łownej i Ornitologii Gór Rudaw.

8/8

Zamek Freudenstein - Skarby ziemi

Za murami zamku Freudenstein kryją się skarby o światowym znaczeniu, wzbudzając zachwyt nie tylko wśród poszukiwaczy skarbów, ale przede wszystkim wśród kolekcjonerów minerałów. Funkcjonalna architektura trzeciego tysiąclecia zlewa się tutaj z 700-letnią strukturą budowli, tworząc idealną scenerię dla pokazywanych kryształów i kamieni szlachetnych. W pomieszczeniach sąsiednich oglądać można artefakty oraz dokumenty dotyczące górnictwa, pochodzące z ostatnich sześciu wieków.

Warto wiedzieć

Gdzie szukać?

image_map

Planujesz wycieczkę?

Ta Karta jest dla Ciebie!

card Jeżeli planujesz wycieczkę do Saksonii to posiadanie tej karty jest najtańszym sposobem na zwiedzanie najsłynniejszych zamków i pałaców w regionie. Korzystaj z bezpłatnego wejścia do tych pięknych miejsc ile tylko zapragniesz. Podążaj śladami Augusta Mocnego, odwiedź historyczne zamki, pałace i malownicze ogrody. Kartę można nabyć w większości punktów do których umożliwia ona wstęp.
Zobacz więcej: Mapa punktów sprzedaży »

card_logo

10
dni

za jedyne

24
euro

Z kartą Schlosserland możesz

  • odwiedzić każde miejsce tyle razy ile zechcesz,

  • odwiedzić bezpłatnie wszystkie stałe wystawy,

  • skorzystać ze specjalnych zniżek na wystawy specjalne,

  • dwójka dzieci w wieku do 16 lat nie płaci za wejście
    jeżeli towarzyszy jej osoba posiadająca kartę

phone_image

Pobierz aplikację
z audio przewodnikiem

google_button mac_button
Odbierz Pakiet